چهارشنبه ۱۳۹۹/۱۰/۲۴

شعبه طلایه داران صلح و سازش شهرداری قزوین شروع به کار کرد

رییس کل دادگستری استان قزوین گفت: شعبه طلایه داران صلح و سازش شهرداری قزوین به منظور کاهش مراجعات مردمی به دادگستری، پیشگیری از تشکیل پرونده‌های قضایی و جلوگیری از اطاله دادرسی آغاز به کار کرد.

به گزارش اداره ارتباطات و امور بین الملل شهرداری قزوین‌، حجت الاسلام نورالله قدرتی در  آیین افتتاح شعبه طلایه داران صلح و سازش شهرداری قزوین؛ گفت: به واقع راه حل بسیاری از مشکلات بازگشت به ولایت است و وقتی تسلیم ولایت اهل بیت (علیهم الاسلام‌) باشیم بسیاری از اختلافات با تاسی از سیره آن بزرگواران حل خواهد شد و آسایش و آرامش نیز در سایه همدلی و وفاق که با ظهور حضرت بقیه الله الاعظم محقق می شود، به وقوع خواهد رسید.

وی افزود: بعد از پیشنهاد استان قزوین به رئیس محترم قوه قضاییه در خصوص تشکیل این شعبه، طرح مورد توجه رئیس قوه قضا آیت الله رئیسی، قرار گرفت و استان قزوین به عنوان پایلوت جهت اجرا برگزیده شد و قرار شد به صورت آزمایشی به مدت چهار ماه آن را اجرا کنیم.

وی گفت: با اجرای طرح طلایه داران صلح و سازش در قزوین گام مؤثری در کاهش مراجعان به دادگستری برداشته خواهد شد.

رئیس کل دادگستری استان قزوین افزود: از ۱۵ خرداد این طرح در حال اجراست و در گام اول اجازه داده شد تمام پرونده‌های حقوقی در دادگستری در قالب این طرح بررسی و رسیدگی شود.

وی گفت: با اجرای این طرح می‌خواهیم پروسه دادرسی را از مسیر صلح و سازش طی کنیم البته باید پیشگیری هم کنیم تا جرمی واقع نشود و اگر جرمی واقع شد تلاش کنیم به سازش منجر شود.

حجت الاسلام قدرتی بیان کرد: در استان ۳۶ شعبه شورای حل اختلاف داریم که یک نهاد شبه قضائی ایجاد شده و اعضای شورای حل اختلاف کمک‌های شایانی کردند تا به سازش کمک شود. 

حجت الاسلام قدرتی یادآور شد: هر کجا که به مردم اعتماد کرده ایم مشکلات به طور قابل ملاحظه ای کم شده اند.

وی اظهار کرد: با اجرای این طرح مردم قبل از آمدن به دستگاه قضائی می‌توانند موارد اختلاف خود را در واحدهای مصالحه که در ادارات و اصناف تشکیل خواهد شد مطرح کنند تا  به محاکم قضایی کشیده نشود ، معتقد هستیم با اجرای این طرح یک تحول بزرگ در روند رسیدگی به مشکلات مردم اتفاق خواهد افتاد.

رئیس کل دادگستری استان قزوین افزود: با اجرای این طرح زمینه تسریع در امور حقوقی و در مرحله بعد امور کیفری افراد مهیا خواهد شد و انشالله که بنای طلایه داران صلح و سازش شهرداری قزوین موجب کاهش اختلافات و صلح و سازش بیشتر شود.

تصاویر مرتبط