دوشنبه ۱۳۹۸/۰۷/۲۹

نعیمی پور:

تحول در نظام بودجه نویسی شهرداری قزوین با رویکرد شفافیت مالی حاصل می شود

علی نعیمی پور، مدیر برنامه‌وبودجه شهرداری قزوین از راه‌اندازی نرم‌افزار بودجه منطبق بر برنامه راهبردی-عملیاتی پنج‌ساله دوم شهرداری قزوین با رویکرد شفافیت و انضباط مالی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی معاونت برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری قزوین؛ نعیمی پور گفت: با توجه به تکالیف و وظایف مقرر برای شهرداری‌ها در حوزه بودجه‌نویسی، در سال 98، پنج فعالیت مهم شامل تدوین بودجه تلفیقی شهرداری قزوین و سازمان‌های وابسته، پیش‌بینی کلیه پروژه‌های عمرانی مطابق با برنامه پنج‌ساله دوم راهبردي عملياتي شهرداري قزوين در افق 1400، استفاده از نرم‌افزار مناسب برای تدوین و پایش بودجه، کمک به برقراری حسابداری خزانه و کمک به تشکیل کمیته تخصیص اعتبار در دستور کار مدیریت برنامه‌وبودجه قرار گرفت.

مدیر برنامه‌وبودجه شهرداری قزوین افزود: در حال حاضر نرم‌افزار مناسبی در حال استقرار است که می‌تواند با ورود اطلاعات برنامه‌ای و اتصال به نرم‌افزار مالی، پایش دقیق بودجه را در هر سطحی از سطوح برنامه‌ای و بودجه‌ای میسر و تسهیل کند و درواقع بودجه‌نویسی و گزارش‌گیری مکانیزه و قابل‌بررسی آنی خواهد شد.

وی تصریح کرد: برای این امر با تصمیم به‌موقع سرپرست محترم شهرداری، معاون محترم مالی و اقتصادی و سرپرست معاونت برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی زمینه‌های اتصال به نرم‌افزار مالی مرکز و مناطق و سازمان‌های وابسته شهرداری فراهم‌شده است.

این مقام مسئول با اشاره به برگزاری جلسه رابطین بودجه‌ای شهرداری قزوین بیان کرد: با حضور رابطین کلیه معاونت‌ها، مناطق چهارگانه و سازمان‌های وابسته شهرداری قزوین نحوه اتصال دقیق برنامه به نرم‌افزار بودجه و نیز آشنایی با امور مربوط به برنامه و شاخص‌های آن فراهم و در این خصوص همفکری و تبادل‌نظر صورت گرفت.

نعیمی پور گفت: با تکمیل کار در این حوزه 3 مورد از فعالیت‌های موردنظر حاصل خواهد شد و مقدمه مناسبی برای تحقق 2 مورد دیگر نیز مهیا می‌شود. هرچند اطلاعات جامع درآمدی که نتیجه دلخواه حسابداری خزانه است و همچنین اطلاعات کاملی که بتواند وضعیت هر پروژه را نشان دهد و تصمیم‌گیری را برای تحقق بودجه و اتمام پروژه‌ها آسان‌تر کند و درواقع هدف تخصیص اعتبار را محقق کند، در همین مرحله هم قابل بهره‌برداری است.

گفتنی است این پروژه، نتیجه تلاش‌های فراوان همه همکاران و مدیران شهرداری و همراهی‌ها و کمک‌های شهردار محترم و نمایندگان شورای اسلامی شهر است ولیکن قطعاً دارای نواقصی است که باپشتکار و جدیت در کار، قابل‌رفع خواهد بود. لازم به ذکر است این امر در شهرداری‌های دیگر یا کمتر پیگیری شده و یا با صرف مدت‌زمان قابل‌توجهی در دست اجراست که به ثمر رسیدن تلاش‌ها در مدت‌زمان نزدیک به یک سال، نشان از جدیت شهرداری قزوین در تحقق اهداف فوق است.

پایان پیام.

تصاویر مرتبط