سه‌شنبه ۱۳۹۸/۰۷/۰۲

نمایشگاه فصل پروانگی به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس افتتاح شد

آیین افتتاح نمایشگاه فصل پروانگی به همت سازمان زیباسازی و با همکاری نهاد های مرتبط به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس، در پیاده راف فرهنگی قزوین در نخستین روز از مهر ماه سال جاری با حضور جمعی از مسئولان استانی و مدیران مجموعه مدیریت شهری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان زیباسازی شهرداری قزوین؛ این نمایشگاه با هدف ترویج فرهنگ شهادت و زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس برپا شده است.

بر اساس این گزارش؛ در این نمایشگاه تعدادی از ادوات جنگی مانند تانک، توپ، قایق های تندرو و ... جانمایی شده تا تداعی گر دوران دفاع مقدس برای بازدیدکنندگان باشد و کودکان، نوجوانان و جوانان با دستاورد های دفاع مقدس و تلاش رزمندگان آشنا شوند.

گفتنی است؛ در این نمایشگاه عملیات خیبر که یکی از عملیات های مهم دوران هشت سال دفاع مقدس بوده بازسازی شده تا یاد و خاطره شهدای این عملیات هم زنده نگه داشته شود.

در این گزارش آمده است؛ این نمایشگاه از اول تا پنجم مهر ماه سال جاری از 9 صبح تا 13 ظهر و 30: 16 عصر تا ساعت 21 شب دایر است که در این راستا جهت آشنایی دانش آموزان در مقاطع مختلف با هماهنگی معاونت آموزشی تربیتی آموزش و پرورش استان قزوین مقرر شده تا از دوم مهرماه دانش آموزان نوبت صبح در این نمایشگاه حضور پیدا کرده و با سیره شهدا و با مفاهیم دفاع مقدس آشنا شوند.

لازم به ذکر است که در این نمایشگاه برنامه استیج هم بر پا است که تا 5 مهر ماه ادامه دارد که با برنامه های متنوع با بازدید کنندگان همراه است.

 

تصاویر مرتبط