سه‌شنبه ۱۳۹۷/۱۲/۰۷

عرشیان:

دوره آموزشی راننده سرویس مدارس ویژه بانوان برگزار شد

اسماعیل عرشیان، مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی، از برگزاری دوره آموزشی بانوان سرویس مدارس توسط کارگروه ماده 18 شیوه نامه حمل و نقل دانش آموزی و سازمان تاکسیرانی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری قزوین؛ عرشیان افزود: به منظور ارتقای سطح مهارت و دانش بانوان شاغل در سرویس مدارس، دوره آموزشی توسط کارگروه مادۀ 18 شیوه نامۀ اجرایی حمل و نقل دانش آموزی و سازمان تاکسیرانی با حضور  400 نفر از بانوان سرویس مدارس برگزار شد.

وی اضافه کرد: در این کارگروه آموزشی، مطالبی در خصوص نقش رانندگان سرویس مدارس در تربیت و آموزش دانش آموزان و آشنایی با قوانین راهنمایی و رانندگی توسط مدرسین دوره و عوامل پلیس راهور بیان شد.

عرشیان تصریح کرد: در سال تحصیلی 97 - 98، 1340 خودروی سرویس مدارس که 937 نفر آن ها آقایان و 403 نفر آنان بانوان بودند، در قالب 703 دستگاه تاکسی و 637 دستگاه خودروی شخصی تحت نظارت سازمان تاکسیرانی، جا به جایی بیش از 15 هزار دانش آموز را بر عهده دارند.

عرشیان ضمن دعوت خانواده ها به همکاری با سرویس مدارس تحت نظارت سازمان تاکسیرانی یادآور شد: خانواده های محترم در انتخاب سرویس مدارس باید دقت زیادی داشته باشند، زیرا دانش آموزان مدتی را همراه رانندگان سرویس مدارس هستند و رفتار و گفتار آنان تاثیر فراوانی در ضمیر دانش آموزان خواهد داشت.

وی تصریح کرد: با توجه به اهمیت خدمت رسانی مطلوب به دانش آموزان، از خانواده­ ها خواهشمندیم از انتخاب سرویس مدارس به صورت مستقیم خودداری و از سرویس مدارس تحت نظارت سازمان تاکسیرانی، استفاده کنند.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی گفت: طبق گفته پلیس راهور، بانوان تاکسیران نسبت به آقایان اهتمام بیشتری به رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی دارند و آمار تصادفات در میان آنان به مراتب کمتر است.

پایان پیام.

تصاویر مرتبط