یکشنبه ۱۳۹۷/۰۶/۱۱

دقیقی، عضو شورای شهر قزوین تاکید کرد؛

ضرورت استفاده از ظرفیت های بی‌شمار فرهنگی در قزوین

دقیقی، عضو شورای شهر قزوین بر ضرورت استفاده از ظرفیت های بی‌شمار فرهنگی در قزوین تاکید کرد و گفت: قزوین ظرفیت‌های فرهنگی و هنری بسیاری دارد که هنوز حجم بزرگی از آن بلااستفاده مانده است.

 

به گزارش روابط عمومی سازمان زیباسازی شهرداری قزوین سعید دقیقی، رئیس  کمیسیون عمران و شهرسازی با اظهار این مطلب گفت: برگزاری رویدادهایی همچون سمپوزیوم ساخت سردیس مفاخر و شهدای قزوین می‌تواند این ظرفیت های  بالقوه را به فعل برساند و بستر شکوفایی آنها را فراهم کند.

وی ادامه داد: قزوین شهری برخوردار از موهبت های فراوان تاریخی، طبیعی، فرهنگی و هنری است و از این قابلیت برخوردار است که به یکی از قطب های مهم گردشگری کشور تبدیل شود؛ از همین رو شورای شهر و شهرداری قزوین رویکرد برنامه های خود را معرفی این شهر در سطح ملی قرار داده اند و درصدد هستند با جذب گردشگر، رونق اقتصادی برای شهر و عزت مندی فرهنگی برای شهروندان به ارمغان بیاورند.

 وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: در این سمپوزیوم  هنرمندان فاخر از اقصی نقاط کشور حضور پیدا کرده اند و چنین آثار زیبایی را خلق می کنند. من به خاطر وجود چنین هنرمندانی در کشورمان احساس فخر می کنم از آن رو که در کمتر از 24 ساعت آثاری را با گل خلق کرده اند که با عکس های آنان برابری می کند.

دقیقی ادامه داد: انتخاب سرای سعدالسلطنه برای برپایی این سمپوزیوم، دعوت از هنرمندان مطرح ملی و حضور آنها در قزوین، ساخت زنده سردیس ها و حضور و استقبال خوب مردم از این رویداد فرهنگی، این اقدام را در خور توجه قرار داده و امیدواریم با تداوم برگزاری آن شاهد حضور ملموس هنر در فضاسازی و طراحی شهری و تجربه عینی آرامش بصری در سطح شهر باشیم.

وی در خاتمه نصب سردیس مفاخر در باغ مفاخر شهر را زمینه ساز تبدیل این باغ به یکی از فضاهای گردشگرپذیر قزوین دانست و گفت: آشنا نمودن شهروندان با این چهره ها و اقدامات آنها مهم ترین هدف از برگزاری این سمپوزیوم به شمار می رود.

تصاویر مرتبط