سه‌شنبه ۱۳۹۶/۰۳/۳۰

علمي، معاون فني و عمراني شهرداري قزوين خبر داد؛

نصب چراغ‌هاي LEDدرتقاطع غير همسطح باغستان(ابوترابي) قزوين

سيد محمد علمي، معاون فني و عمراني شهرداري قزوين گفت: براي اولين بار در شهر قزوين و در تقاطع غير همسطح باغستان (ابوترابي) از چراغ هاي LED استفاده شد.

 به گزارش روابط عمومي معاونت فني و عمراني شهرداري قزوين؛ علمي افزود: از اين پس در شهر قزوين در پروژه هاي ابنيه و پل سازي از چراغ هاي  LED  و فوق کم مصرف استفاده مي شود.

وي در خصوص مزيت هاي اين چراغ ها افزود: از مزيت هاي بارز اين نوع چراغ ها، کاهش بار مصرفي شبکه روشنايي و يکنواختي نور معابربوده و بر خلاف چراغ هاي بخار سديم خيرگي ندارد و طول عمر آن سه برابر چراغ هاي سديم است و با ايجاد آرامش رواني خاطر ،نيازي به سرويس و نگهداري ندارد.

 معاون فني و عمراني شهرداري قزوين در ادامه سخنانش به بهره گيري از چراغ هايي بالامپ  SMD در پروژه هاي ابنيه اشاره و خاطر نشان کرد: براي اولين بار در شهر و در پروژه خانه فرهنگ شهيده رقيه رضايي(سنجيده ) از چراغ هايي با لامپ SMD استفاده شد.

وي ادامه داد: قيمت لامپ هاي اين نوع چراغ هاي فوق کم مصرف  SMD LED   با توجه به تکنولوژي جديد آن‌ها، اندکي بالاتر از محصولات روشنايي گازي است ولي بدليل طول عمر بيشتر و کاهش هزينه ها، استفاده از آن مقرون به صرفه است.

اين مقام مسوول گفت: اين نوع لامپ ها حالت جامد داشته و به سختي مي شکنند و در برابر ضربه نيز مقاوم ترهستند.

وي در پايان خاطر نشان کرد: با توجه به مزاياي ياد شده  از اين پس در پروژه هاي ابنيه و پل سازي از اين نوع  لامپ ها براي روشنايي استفاده خواهد شد.

 

 پايان پيام

تصاویر مرتبط