یکشنبه ۱۳۹۶/۰۳/۲۸

علمي، معاون فني و عمراني شهرداري قزوين:

عرشه تقاطع غيرهمسطح باغستان(ابوترابي) مورد بهره‌برداري قرار گرفت

سيد محمد علمي، معاون فني و عمراني شهرداري قزوين گفت: عمليات عمراني احداث پروژه تقاطع غير همسطح باغستان واقع در محور بلوار ابوترابي تاکنون با اعتبار 61 ميليارد ريال در حال اجراست که اکنون احداث عرشه تقاطع غيرهمسطح باغستان(ابوترابي) به پايان رسيده است.

به گزارش اداره روابط عمومي و امور بين‌الملل شهرداري قزوين؛ علمي در آيين افتتاح عرشه تقاطع غيرهمسطح باغستان (ابوترابي) که با حضور مسوولان استاني و شهري برگزار شد، با بيان اينکه بلوار ابوترابي به عنوان يکي از ورودي‌هاي اصلي شهر قزوين محسوب مي شود، افزود: اين محور محل تردد وسايط نقليه سنگين نيز است و همچنين اين پروژه به دليل قرار گرفتن در بافت فرسوده و همچنين وجود معارضان ملکي و تاسيسات متعدد به 2 فاز تقسيم‌بندي شده است.

اين مقام مسوول بيان کرد: مرحله اول اين پروژه احداث زيرگذر، احداث عرشه شمالي و جنوبي و آماده‌سازي زيرساخت‌هاي لازم جهت کانال آب و تاسيسات و مرحله دوم شامل احداث رمپ و لوپ‌هاي پروژه و سيستم هدايت آب‌هاي سطحي به ترتيب اولويت و با توجه به تملکات است.

علمي ادامه داد: مرحله اول اين پروژه در 2 مرحله به اجرا درآمد که شامل ساخت و تکميل عرشه شمالي و انحراف ترافيک روي عرشه و سپس ساخت و تکميل عرشه جنوبي و هدايت ترافيک به صورت رفت و برگشت بر روي هر 2 عرشه است.

وي بيان کرد: عرشه شمالي پروژه همزمان با افتتاح پل نخبگان به بهره برداري رسيد و عرشه جنوبي و سازه انتقال آب باغستان پس از حل معارضان در مدت زمان کمتر از 2 ماه توسط معاونت فني و عمراني شهرداري قزوين به پيمانکاري شرکت ملي ساختمان و با نظارت مشاورين بهين تردد پارس در يک برنامه زمانبندي فشرده که از لحاظ زمان ساخت و سرعت عمل خود يک رکورد به شمار مي‌آيد، اجرايي شد.

اين مقام مسوول گفت: با تکميل اين پروژه و مطالعات در دست انجام در سال جاري عمليات اتصال سه تقاطع غير همسطح امام رضا(ع)،باغستان و ولايت در جهت تکميل کمربندي شرق شهر قزوين آغاز و پروژه در کمترين زمان ممکن تقديم شهروندان شود.

وي درباره مشخصات اين پروژه گفت: طول عرشه شمالي 40 متر،عرض عرشه شمالي20/14 و طول عرشه جنوبي40 متر و عرض عرشه شمالي 22 متر است.

پايان پيام 

تصاویر مرتبط