سه‌شنبه ۱۴۰۰/۰۹/۰۹

حافظی:

پروژه طراحی مناسب سازی و مبلمان شهری بلوار شهید باهنر به پایان رسید

محمد اسماعیل حافظی، مدیر عامل سازمان خدمات طراحی شهرداری قزوین، گفت: پروژه طراحی مناسب سازی و مبلمان شهری بلوار شهید باهنر حدفاصل میدان 22 بهمن تا تقاطع بلوار معلم توسط سازمان خدمات طراحی شهرداری قزوین انجام شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان خدمات طراحی شهرداری قزوین؛ حافظی گفت: با توجه به درخواست شهرداری مناطق یک و دو درخصوص مناسب سازی بلوار باهنر حدفاصل میدان 22 بهمن تا تقاطع بلوار معلم، این سازمان پس از بازدید به عمل آمده و بررسی میدانی و طرح های بالادستی، اقدام به تهیه طرح فوق کرد.


حافظی بیان کرد: در حال حاضر وضعیت پیاده روی بلوار باهنر در برخی از قسمتها به صورت رها شده و فاقد کفسازی می باشد. در طرح تفصیلی شهر قزوین که توسط مهندسین مشاور شارمند تهیه و در سال 1373 مصوب شد، محور شهید باهنر به¬عنوان حد غربی شهر قزوین و کمربند غربی قزوین در نظر گرفته شده است.


این مسئول بیان کرد: در این طرح تقاطع¬های بلوار معلم و بلوار فلسطین به¬صورت تقاطع غیرهمسطح دیده شده است. مقاطع عرضی محور باهنر در طرح تفصیلی شارمند به سه بخش،حدفاصل بلوار معلم تا بلوار شهید بهشتی، معبر 70 متری، حدفاصل بلوار شهید بهشتی تا بلوار فلسطین، معبر 55 متری و حدفاصل بلوار فلسطین تا تقاطع خیابان امام خمینی (ره) معبر 45 متری تقسیم می شود.


حافظی ادامه داد: در این طرح عمده کاربری¬های اطراف محور مسکونی، اداری و آموزشی است. با توجه به اینکه شورای عالی معماری و شهرسازی کشور با ادامه مسیر کمربندی غرب به محور نسیم شمال مخالفت کرده، محور بلوار شهید باهنر تا خیابان امام خمینی به¬عنوان کمربندی و به¬صورت تندراه خواهد بود. لذا دسترسی به پیاده رو به صورت محدود و از محلهای مشخص شده در طرح مجاز است.


وی افزود: از نکات حائز اهمیت در طراحی این محور می توان به موارد زیر اشاره کرد: طراحی مبلمان شهری یکدست و مناسب با فضاها و موقعیت خاص کاربری های موجود، ارائه طرح روشنایی محور، استفاده از مصالح ثابت و غیر لغزنده جهت سهولت حرکت و ایمنی بیشتر، استفاده از رمپ به جای اختلاف سطح های نامناسب با حداقل شیب 8 درصد جهت سهولت استفاده افراد کم توان و معلول است.


حافظی ادامه داد: از دیگر نکات حائز اهمیت در طراحی این محور، طراحی مسیر نابینایان و مسیر تجهیزات و مبلمان شهری در طول محور، طراحی مسیر پیوسته فضای سبز در مجاورت پیاده رو به منظور افزایش زیبایی بصری و ارایه طرح آبیاری و طرح کاشت فضای سبز است.


این مسئول بیان کرد: در این طرح پیاده روی غربی بلوار باهنر از تقاطع نسیم شمال تا پل امام علی (ع) مجاور محدوده باغات سنتی خارج از محدوده طراحی است.


پایان پیام

 

تصاویر مرتبط