چهارشنبه ۱۳۹۰/۰۴/۰۸

وزيري نژاد، مدير عامل سازمان فرهنگي –ورزشي شهرداري:

200 برنامه فرهنگي تابستان امسال در قزوين اجرا مي شود

مديرعامل سازمان فرهنگي ورزشي شهرداري قزوين از اجراي 200 برنامه فرهنگي، ورزشي، ديني و گردشگري در ايام تابستان در قزوين خبر داد.

 

فارس-  سعيد وزيري‌نژاد، مديرعامل سازمان فرهنگي ورزشي شهرداري قزويندر نشست خبري كه در سالن جلسات فرهنگسراي بانو حضرت فاطمه زهرا (س) برگزار شد، گفت: در ايام تابستان 200برنامه با شش ميلياردريال  تومان اعتبار براي شهروندان قزويني در نظر گرفته شده است.
وي ادامه داد: اين برنامه‌ها شامل 55 برنامه فرهنگي هنري، 60 برنامه ورزشي در 27 رشته، 33 برنامه گردشگري، 30 برنامه ويژه با رويكرد ديني و مذهبي و 35 برنامه مشاركتي و حمايتي است كه شعار امسال برنامه‌هاي قزوين الگوي رعايت فرهنگ شهرنشيني است.
مديرعامل سازمان فرهنگي ورزشي شهرداري قزوين با اشاره به گستردگي برنامه‌هاي اين سازمان اضافه كرد: ما مي‌توانيم ادعا كنيم كه براي همه شهروندان برنامه داريم و اكثر گروه‌هاي مختلف سني و جنسيتي مي‌توانند از برنامه‌هاي ما استفاده كنند و اوقات فراغت خود را به صورت ويژه بگذرانند.
وي توضيح داد: ما در ايام تابستان كه افراد اوقات فراغت بيشتري را دارند دو صورت برنامه‌ريزي براي اجراي برنامه‌ها داريم، در روش نخست برنامه‌هاي ما به صورت متمركز در مراكز فرهنگي ما كه زير نظر سازمان است و شامل كتابخانه‌ها، فضاهاي ورزشي و گردشگري مي‌شود، صورت مي‌گيرد كه بالغ بر 120 رشته مختلف در زمينه‌هاي متعدد هنري، علمي، تربيتي، بهداشت و سلامت آموزش داده مي‌شود.
وزيري‌نژاد تصريح كرد: فعاليت‌هاي ديگر ما با رويكرد ورود به اجتماعات مردمي است كه براي اين منظور پارك‌ها، محلات و مراكز تجمع مردم مورد توجه است و با توجه به اينكه ما مراكز فرهنگي و تفريحي در سطح شهر كم داريم، بنابراين لازم است تنها به اين مكان‌ها اكتفا نكرده و به محل اجتماعات مردمي ورود يابيم و اين يك ضرورت اصلي است كه هنور برخي دستگاه‌ها به آن ورود نكردند.
مديرعامل سازمان فرهنگي ورزشي شهرداري قزوين خاطرنشان كرد: با توجه به اين امر 80 درصد انرژي و منابع مالي ما روي اين برنامه‌ها گذاشته شده است كه با توجه به شعار امسال برنامه‌هاي اين سازمان، در برنامه‌هاي مناطق مختلف موارد مورد توجه در زندگي شهرنشيني هرچه بيشتر تبيين شده و به مباحث آموزشي در اين حوزه به عنوان محتواي اصلي پرداخته خواهد شد.
وي در ادامه با اشاره به آغاز برنامه‌هاي تابستاني از پنجم تير ماه، به برنامه‌هاي فرهنگي اين سازمان اشاره و اظهار كرد: ما در حوزه فرهنگي و هنري 55 برنامه را تعريف كرديم در اين حوزه 12 برنامه جُنگ شبانه پيش‌بيني شده كه با توجه به استقبال مردم از اين برنامه در سال گذشته، امسال اين برنامه در هفت پارك سطح شهر اجرا مي‌شود.
وزيري‌نژاد يادآور شد: يكي ديگر از برنامه‌هاي ما جُنگ‌هاي آپارتماني است كه براي بالا بردن سطح دانسته‌هاي مردم به ويژه در مناطقي كه بيشتر آپارتمان نشين هستند، اجرا مي‌شود كه در اين برنامه در راستاي توسعه فرهنگ شهرنشيني از اساتيد مجربي استفاده مي‌شود.
وي عنوان كرد: برنامه ديگر ما مسابقه محله است كه در 14 پارك سطح شهر اجرا مي‌شود، تئاتر خياباني نيز از ديگر برنامه‌هاي فرهنگي اين سازمان در ايام تابستان است كه 10 برنامه به موضوعاتي نظير ترافيك، فضاي سبز، هويت شهري، نظم و انضباط شهري مي‌پردازد.
مديرعامل سازمان فرهنگي ورزشي شهرداري قزوين گفت: يكي ديگر از برنامه‌هاي ما سامانه نشاط است كه در سه پارك در شهر قزوين اجرا مي‌شود كه در اين برنامه غرفه‌هايي در پارك ايجاد شده و برنامه‌هاي فرهنگي، هنري و اعتقادي اجرا مي‌شود.
وي با اشاره به 33 برنامه گردشگري اين سازمان در ايام تابستان افزود: برنامه‌هاي گردشگري ما به دو شكل صورت مي‌گيرد كه يك شكل بازديد از اماكن تاريخي و مذهبي استان است و برنامه ديگر شامل اردوهاي تفريحي و زيارتي برون‌شهري است.
وزيري‌نژاد در ادامه با اشاره به برنامه‌هاي اين سازمان طي سه ماه نخست سال جاري توضيح داد: برگزاري برنامه‌هاي فرهنگي در ايام نوروز، برگزاري جشنواره ملي بازي و اسباب‌بازي با بازديد 100 هزار نفر، برگزاري همايش بزرگ پياده‌روي خانواده، برگزاري نخستين سوگواره فاطمي با حضور 25 هيئت مذهبي و تشكل فرهنگي و مذهبي و بازديد 50 هزار نفر و حمايت از برگزاري مسابقات كشتي جام شهيد بابايي از جمله برنامه‌هايي است كه طي سال جاري در استان صورت گرفته است.
پايان پيام

 

تصاویر مرتبط