سه‌شنبه ۱۳۹۰/۰۳/۱۷

طراحي فضاي سبز شهرک عارف قزوين به پايان رسيد

طراحي فضاي سبز شهرک عارف در محل تقاطع بلوار معلم و باهنر به درخواست مديريت منطقه دو شهرداري و توسط سازمان خدمات طراحي شهرداري قزوين به پايان رسيد.

 

به گزارش روابط عمومي سازمان خدمات طراحي شهرداري قزوين، ساناز کريميانها، مسئول پروژهطراحي فضاي سبز شهرک عارف و كارشناس اين سازمان با اعلام خبر فوق افزود: با توجه به درخواست منطقه دو شهرداري در خصوص ارائه طرح فضاي سبز در محل تقاطع بلوار معلم و بلوار باهنر به منظور ساماندهي حوضه موجود، افزايش فضاي سبز و بهبود کيفيت ديد و منظر شهري، طراحي اين پروژه در زميني به مساحت تقريبي 12 هزار و 800 مترمربع در اواخر سال 89 در دستور کار سازمان خدمات طراحي قرار گرفت.
کريميانها با بيان اينكه در خرداد ماه سال جاري پروژه به طور کامل براي اجرا به شهرداري منطقه دو تحويل داده شد، ادامه داد: طراحي فضاي سبز حاشيه اي دو طرف بلوار معلم در سال 86 توسط معاونت شهرسازي و معماري تهيه و به بهره برداري رسيد.
وي، طراحي مسير پياده با مصالح ثابت و غير لغزنده، فضاي سبز  و آبنما جهت افزايش تلطيف و افزايش زيبايي و دلپذيري بوستان، فضاي بازي کودکان، استفاده از مبلمان شهري مانند نيمکت، سطل زباله،آلاچيق، پادرختي و ... در بوستان، سيستم روشنايي و هدايت آبهاي سطحي و آبرساني فضاي سبز محور و نيز استفاده از رمپ با شيب حداکثر 8 درصد براي استفاده معلولين و افراد کم توان را به عنوان خصوصيات طرح ارائه شده عنوان كرد.
مسئول پروژه طراحي فضاي سبز شهرک عارف در پايان افزود: با توجه به اينکه اين سايت در ادامه فضاي سبز حاشيه جنوبي بلوار معلم مي باشد، استفاده از مصالح هماهنگ با طرح قبلي مورد تاكيد بوده به طوري که در نگاه بيننده مجموعه به صورت يکدست جلوه كند.
پايان پيام

 

تصاویر مرتبط