یکشنبه ۱۳۹۰/۰۱/۲۱

آريان، معاون سازمان فرهنگي- ورزشي شهرداري قزوين:

آموزش هاي شهروندي در نمايشگاه اسباب بازي ارائه شد

سازمان فرهنگي ورزشي شهرداري قزوين علاوه بر پذيرش مسووليت کميته اجرايي ستاد برگزاري نخستين نمايشگاه و جشنواره ملي بازي و اسباب بازي، متولي برپايي ده ها غرفه در محل برگزاري نمايشگاه بود.

 

صادق آريان ،معاون اجرايي سازمان فرهنگي ورزشي شهرداري قزوين گفت :21عنوان فعاليت فرهنگي هنري در قالب غرفه هاي متنوع به همت اين سازمان در نخستين نمايشگاه وجشنواره بازي واسباب بازي به اجرا در آمد.
آريان افزود : برنامه ريزي وانجام اقدامات اوليه براي مشارکت در برپايي اين نمايشگاه از چند ماه پيش در سازمان فرهنگي ورزشي آغاز و با برگزاري جلسات کارشناسي متعدد برنامه هاي گوناگوني براي اين جشنواره تدارک ديده شد.
وي برپايي غرفه هاي اسباب بازي هاي بازيافتي ، سفال، روانشناسي کودک ، کاريکاتور و چهره نگاري، گردشگري، گريم کودک، پيام شهر و مار وپله را از جمله برنامه هاي اجرا شده توسط اين سازمان در جشنواره اسباب بازي عنوان کرد.
مسوول غرفه هاي سازمان فرهنگي ورزشي شهرداري قزوين در نخستين نمايشگاه و جشنواره ملي بازي و اسباب بازي ادامه داد : هفت سين نماديني هم در اندازه بزرگ در راسته وزير توسط هنرمندان قزويني به اجرا درآمد تا حال وهواي نوروزي نيز در اين نمايشگاه به وجود آيد.
وي اظهار كرد: با همکاري سازمان آموزش و پرورش استان قزوين ، فراخواني به کليه مدارس شهر قزوين ارسال شد تا دانش آموزان با مواد دورريختني دست سازه هاي زيباي خود را به منظور ارائه در اين نمايشگاه ارسال کنند که هم اکنون در غرفه اسباب بازي هاي بازيافتي در معرض ديد بازديدکنندگان قرار دارد.
آريان با اشاره به ارائه آموزش هاي شهروندي در غرفه کميته فرهنگ شهروندي اين سازمان تصريح کرد: برنامه هاي ديگري هم به صورت سيار در محوطه نمايشگاه به اجرا درآمد که از اين ميان مي توان به اجراي برنامه توسط تن پوش هاي عروسکي، هنرنمايي حاجي فيروز و خاله ريحان، بازي با شن و نمايش عروسکي اشاره کرد که باعث مي شد تا محيط نمايشگاه براي بازديدکنندگان به ئيژه کودکان عزيز بانشاط گردد.
وي گفت : نقاشي کودک ، قصه گويي،بهداشت وسلامت ، ايمان ،عفاف وحجاب ، نمايش فيلم وبازي مار وپله از ديگر غرفه هاي اين سازمان بودند.
وي در ادامه از جمع آوري اسباب بازي هاي قديمي در قالب يک فراخوان در اين نمايشگاه خبر داد و در اين باره افزود: اين کار که خود نيز يادآور خاطراتي نه چندان دور از کودکان ديروز را تداعي مي کرد حال و هوايي خاصي در نمايشگاه و ميان بازديدکنندگان ايجاد نمود به طوري که برخي از بازديدکنندگان بارها و بارها به اين غرفه مراجعه نموده و خاطراتي نيز از تماشاي اين اسباب بازي ها عنوان كردند.
معاون اجرايي سازمان فرهنگي هنري شهرداري قزوين گفت: قرار تعدادي از اسباب بازي ها با نظر صاحب آن به موزه اسباب بازي با نام خود فرد اهدا شود که به صورت يک مجموعه هميشگي در معرض ديد بازديدکنندگان قرار گيرد.
مسوول غرفه هاي سازمان فرهنگي ورزشي شهرداري قزوين در نخستين نمايشگاه و جشنواره ملي بازي و اسباب بازي تصريح کرد: اين کارها علي رغم کمبود زمان، قرار داشتن در ايام پايان سال و برپايي نمايشگاه در ايام نوروز، با همت بيش از 80 تن از همکاران سازمان،مربيان مراکز تحت پوشش، هنرمندان ، اهالي فرهنگ ، رسانه و پيمانکاران بخش خصوصي که در طول سال با ما سابقه همکاري دارند انجام شد که اميدوارم مقبول طبع مردم شريف قزوين و ميهمانان ارجمند نوروزي قرار گيرد.
پايان پيام

 

تصاویر مرتبط