پنجشنبه ۱۳۸۹/۱۲/۰۵

صباغان، مديرعامل سازمان تاكسيراني قزوين:

تاكسيراني قزوين كارت الكترونيكي را جايگزين پول نقد مي كند

سازمان تاكسيراني قزوين با نصب دستگاه هاي موقعيت ياب ماهواره اي (GPS) روي تاكسي ها و ارايه كارت الكترونيكي به شهروندان به دنبال حذف پول نقد از چرخه پرداخت تاكسيراني است.

جواد صباغان، مدير عامل سازمان مديريت و نظارت بر تاكسيراني شهرداري قزوين گفت: در حال حاضر تعداد 58 دستگاه موقعيت ياب ماهواره اي (GPS) روي تاكسي هاي بيسيم نصب شده است و در هفته جاري نيز 80 دستگاه GPS ديگر روي خودروهاي آژانس درون شهري نصب مي شود.
صباغان با بيان اينكه تاكنون 3 شركت حمل و نقل درون شهري با ارايه درخواست، براي نصب GPS روي خودروهاي شركت اقدام كرده اند، گفت: با نصب اين دستگاه نه تنها شركت هاي حمل و نقل مي توانند نظارت بهتر و بيشتري بر خودروهاي تحت پوشش خود داشته باشند، بلكه با كيلومترشمار و تاكسيمتري كه از همين طريق روي خودروها نصب مي شود، مسافران نيز مي توانند ميزان مسير طي شده را ارزيابي و كرايه واقعي كه دستگاه اعلام مي كند را به راننده پرداخت كنند.
وي از برگزاري جلساتي با بانك انصار براي انعقاد قراردادهايي درخصوص كارت الكترونيكي شهروندي خبر داد و اظهار كرد: با برگزاري اين جلسات درحال بررسي چگونگي تهيه و توزيع كارت شهروندي براي ارايه خدمات الكترونيكي به شهروندان و پرداخت الكترونيكي كرايه تاكسي بوده و اميدواريم در ميانه سال آينده طرح كارت شهروندي و پرداخت الكترونيكي كرايه ها را در تاكسي هاي گردشي و تعدادي از آژانس ها اجرايي كنيم.
اين مسئول توضيح داد: با اين تكنولوژي، هر مسافر به محض ورود و خروج از تاكسي، كارت الكترونيكي (كارت شهروندي) خود را در دستگاهي كه در تاكسي نصب مي شود، كشيده و براساس كيلومتر و نرخ اعلام شده تاكسيمتر، با همان كارت، كرايه را پرداخت مي كند.
وي در بخش ديگري از سخنانش با اشاره به ساماندهي، نصب سايبان، چراغ و دستگاه ثبت ساعت در تعدادي از ايستگاه هاي تاكسي به ويژه در ايستگاه ميدان 22 بهمن، عنوان كرد: با نصب اين دستگاه در ايستگاه هاي تاكسي، زمان فعاليت تمامي رانندگان توسط سازمان تاكسيراني كنترل مي شود.
مدير عامل سازمان تاكسيراني از نصب تعدادي دستگاه ثبت ساعت در تاكسي هاي گردشي مسير ولي عصر در چند روز آينده خبر داد و گفت: ابتدا 50 دستگاه ثبت ساعت روي تاكسي هاي خيابان ولي عصر و در نوبت بعد بر تاكسي هاي مسير 22 بهمن نصب مي شود.
پايان پيام

تصاویر مرتبط