چهارشنبه ۱۳۸۹/۱۲/۰۴

فضلوي، مدير عامل سازمان ميادين ميوه و تره بار شهرداري:

بازار روز مهديه و مينودر قزوين با اصلاح نظام بهره برداري راه اندازي شد

بازار روز مهديه و مينودر قزوين با اصلاح نظام بهره برداري بازارهاي روز توسط سازمان ميادين ميوه و تره بار و ساماندهي مشاغل شهري شهرداري قزوين دوباره راه اندازي شد.

 

به گزارش اداره روابط عمومي شهرداري قزوين؛ عمران فضلوي، مديرعامل سازمان ميادين و ميوه وتره بار و ساماندهي مشاغل شهري شهرداري قزوين با بيان اينكه در سال 88 با همكاري و مساعدت شهرداري دو بازار روز مهديه و مينودر به بهره برداري رسيد، افزود: با توجه به اينکه تنها راه واگذاري غرفه هاي اين بازارهاي روز، برگزاري مزايده عمومي بود و قيمت از طريق رقابت افراد شرکت کننده در مزايده تعيين مي شد، بالابودن اجاره غرفه ها باعث شد بهره برداران نتوانند اجناس خود را با قيمت مناسب به شهروندان عرضه كنند.
فضلوي با اشاره به عدم استقبال شهروندان از اين بازارهاي روز، گفت: اين امر سبب شد سازمان ميادين و ميوه وتره بار و ساماندهي مشاغل شهري قزوين مطالعات جامعي را در اين زمينه آغاز كند و از بازارهاي روز کلان شهرهايي مانند تهران، اصفهان و مشهد بازديد و نتيجه بررسي ها و مطالعات خود را طي لايحه اي تحت عنوان دستورالعمل واگذاري اماکن و غرفه هاي وابسته به سازمان ميادين به شوراي اسلامي شهر پيشنهاد كند كه در نهايت با بحث و تبادل نظر، اعضاي شورا به تغيير شيوه واگذاري غرفه ها راي مثبت دادند.
وي اظهار كرد: اميدواريم اخذ مصوبه جديد و تشکيل شوراي واگذاري و کميته قيمتگذاري در سازمان ميادين شهرداري که منجر به اصلاح نظام بهره برداري بازارهاي روز شد، باعث رونق هر چه بيشتر بازارهاي روز و خدمات رساني بهتر به شهروندان شود.
اين مسئول در بخش ديگري از سخنانش عضويت در يکي از اتحاديه هاي صنفي را به عنوان شرايط اوليه بهره برداران غرفه هاي بازار روز شهرداري عنوان کرد و گفت: توليدکنندگان،تامين کنندگان و تعاوني هاي قوي در اولويت واگذاري غرفه هستند.
مدير عامل سازمان ميادين و ساماندهي مشاغل شهري شهرداري قزوين همچنين نصب تابلو قيمت محصولات، رعايت قيمت، بهداشت، نظافت و ساعت ورود و خروج را بعنوان ملاک ارزيابي عملکرد غرفه داران معرفي و تصريح کرد: تمديد قرارداد اجاره غرفه داران منوط به رعايت استانداردهاي تعريف شده است.
فضلوي با اشاره به راه اندازي بازارهاي روز مهديه و مينودر با شرايط جديد گفت: از اين پس کليه شهروندان قزويني مي توانند ميوه وتره بار را حداقل 10 درصد زير قيمت ميانگين بازار و مواد پروتئيني، مايحتاج عمومي و مرغ و ماهي را حداقل 5 درصد زير قيمت توزيعي در بازار خريداري كنند.
وي در پايان با اعلام اينکه بازار روز نواب به عنوان سومين بازار روز سازمان ميوه وتره بار شهرداري به زودي با مشارکت فروشگاه زنجيره اي رفاه به  بهره برداري خواهد رسيد، از ساخت دو بازار روز ديگر در سال آينده خبر داد و افزود : دو بازار مذکور در بلوار شهيد بهشتي جنب بازيگاه "سرزمين سحرآميز" و خيابان راه آهن جنب بوستان رز مکان يابي شده است.
پايان پيام

 

تصاویر مرتبط