جمعه ۱۳۹۸/۰۱/۰۹

محمدی، نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی:

جشنواره فرهنگ و سنن اقوام ایرانی توانسته در ایجاد نشاط اجتماعی موفق عمل کند

محمدی، نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی گفت: جشنواره ملی فرهنگ و سنن اقوام ایرانی توانسته در ایجاد و ارتقای سطح روحیه شادابی و نشاط مردم موفق عمل کند.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی،اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین؛ داود محمدی در جریان بازدید از دومین جشنواره ملی فرهنگ و سنن اقوام ایرانی افزود:این جشنواره برای دومین سال پیاپی به همت مجموعه مدیریت شهری برگزار شده که آثار خوبی در معرفی فرهنگ و سنن اقوام ایرانی به شهروندان قزوینی و همچنین گردشگرانی که در ایام نوروز به قزوین سفر کردند، دارد.

وی اظهار کرد:حراست از هویت دینی و تعالی فرهنگ‌ها از دیگر آثار برگزاری دومین جشنواره ملی فرهنگ و سنن ایرانی است.

محمدی اضافه کرد:استان قزوین بیش از ۵۰ سال پایتخت کشور در دوره صفوی بوده و از جاذبه‌های تاریخی، مذهبی و طبیعی برخوردار است که به برگزاری این جشنواره کمک می‌کند این جاذبه‌ها باید به گردشگران به بهترین نحو معرفی شود.

این نماینده مجلس خاطرنشان کرد:معرفی جاذبه‌های گردشگری می‌تواند زمینه‌های تبدیل شدن قزوین شاداب به مقصد گردشگری را فراهم کند.

به گفته وی هر ساله ۸۵ میلیون سفر در استان قزوین رخ می‌دهد که اگر موفق شویم ۱۰ درصد این آمار را جذب استان قزوین کنیم توانستیم ۸ و نیم میلیون گردشگر را وارد قزوین کنیم.

محمدی افزود:با جذب گردشگران طبق آمار یاد شده می‌توانیم شاهد اشتغال‌زایی، تحرک و پویایی اقتصادی و همچنین رونق تولید استان قزوین که مقام معظم رهبری به آن تاکید ویژه دارند، باشیم.

نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی گفت:نشاط و طراوت اجتماعی در جامعه یکی دیگر از رسالت‌های مسوولان است که باید در محیط‌هایی، برنامه‌هایی فرح‌بخش و شادی با رعایت همه موازین قانونی و شرعی برای مردم قزوین فراهم کنند.

وی در پایان گفت:همچنین جشنواره در مجموعه تاریخی  سعدالسلطنه که بزرگترین کاروانسرای شهری خاورمیانه  بوده، برگزار شده و همین انتخاب یک جاذبه برای جذب گردشگران نوروزی به شمار می‌آید.

پایان پیام.

تصاویر مرتبط