پنجشنبه ۱۳۹۸/۰۱/۰۸

محمدی، رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر اراک:

جشنواره فرهنگ و سنن اقوام ایرانی اقدام مثبتی برای حفظ و ارتقای هویت شهری است

محمدی، رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر اراک گفت: جشنواره فرهنگ و سنن اقوام ایرانی اقدام مثبتی برای حفظ و ارتقای هویت شهری است و و توانسته فرهنگ و سنن ایرانی را به بازدیدکنندگان بشناساند.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی،اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین؛ طوفان محمدی در بازدید از دومین جشنواره فرهنگ و سنن اقوام ایرانی افزود:از آنجایی که برخی استان‌های کشور در این جشنواره حضور دارند و به معرفی آداب و رسوم، موسیقی، غذا و فرهنگ کهن‌شان می‌پردازند، با تبادل فرهنگ‌ها و آیین‌ها می‌توانند ارتباط‌شان را تقویت کنند.

وی اظهار کرد:مسوولان قزوین در جشنواره با تقویت ارتباط‌های اقوام ایرانی می‌توانند گردشگران بسیاری را جذب این شهر کنند و با تحقق این مهم صنعت گردشگری را رونق دهد.

محمدی بیان کرد:برنامه‌های شادی در دومین جشنواره ملی فرهنگ و سنن ایرانی برگزار می‌شود که در افزایش نشاط اجتماعی احاد جامعه به ویژه جوانان موثر است.

وی در ادامه گفت:کاروان شادی از دیگر برنامه‌های بی‌نظیر مجموعه مدیریت شهری است که با حضور در محلات حاشیه شهر به اجرای برنامه‌هایی با نشاط قالب موسیقی، بازی‌های محلی و سرگرمی  می‌پردازد و توانسته شهروندان این مناطق را با سنت‌های کهن آشنا کند.

محمدی خاطرنشان کرد:معرفی بازی‌های سنتی نیز می‌تواند در احیا و زنده کردن این بازی‌ها مفید باشد و به نظرم یکی از بهترین اقدامات شهرداری قزوین در ارتقای روحیه نشاط و دوستی شهروندان قزوینی است.

پایان پیام.

تصاویر مرتبط