چهارشنبه ۱۳۹۸/۰۱/۰۷

عبدالرزاقی،نایب رییس شورای اسلامی شهر قزوین:

شورای پنجم از بدو فعالیت خود همواره در جهت توسعه گردشگری تلاش داشته است

عبدالرزاقی،نایب رییس شورای اسلامی شهر قزوین گفت:شورای پنجم از بدو فعالیت خود همواره در جهت ایجاد بسترهای شور و نشاط اجتماعی، شناساندن آداب و رسوم و توسعه گردشگری تلاش داشته است.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی،اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین؛مهدی عبدالرزاقی در برنامه زنده تلویزیونی بهار جانان افزود:مجموعه مدیریت شهری قزوین در سال گذشته شعار قزوین شاداب، نزدیک ترین مقصد را انتخاب کرد و تحقق عملی این موضوع را در سال جدید نیز با قوت بیشتر دنبال می کند.

وی اظهار کرد:با توجه به  انتخاب شعار سال جدید از سوی مقام معظم رهبری با عنوان رونق تولید؛ مدیریت شهری قزوین نیز به طور قطع در راستای تحقق این شعار فعالیت های خود را انجام می دهد و جشنواره ملی فرهنگ و سنن اقوام ایرانی نیز در این جهت نقش اثرگذاری خواهد داشت.

عضو شورای اسلامی شهر قزوین افزود:محله محوری یکی از سیاست های اصلی مدیریت شهری است، 72 درصد از بودجه شهرداری قزوین عمرانی بوده و اختصاص به ساخت و ساز به خصوص اجرای کمربندی سبز شرق قزوین دارد که هم با نگاه زیست محیطی و هم کاهش ترافیک انجام می شود.

‍ عبدالرزاقی افزود: مجموعه مدیریت شهری، تمام تلاش خود را برای گسترش شور و نشاط اجتماعی به کار گرفته است.

عضو شورای اسلامی شهر قزوین بیان کرد:امسال دومین جشنواره ملی فرهنگ و سنن ایرانی در شهر قزوین و در سرای سعدالسلطنه، این بنای تاریخی و فاخر شهر، در حال برگزاری است،این جشنواره نیز نقش بسزایی در حضور گردشگران در شهر قزوین و آشنایی مردم با آداب و رسوم قومیت‌های مختلف خواهد داشت.

وی افزود:امیدواریم مردم فرهنگ‌دوست قزوین و گردشگرانی که از شهر قزوین بازدید می‌کنند؛ بتوانند از اماکن تاریخی و فرهنگی ما بهره برده و به تماشای زیبایی‌های قزوین بپردازند.

نائب رئیس شورای اسلامی شهر با اشاره به شعار شهرداری قزوین برای نوروز سال گذشته، یادآور شد:مجموعه مدیریت شهری در سال گذشته، #قزوین_شاداب_نزدیکترین_مقصد را به عنوان شعار خود انتخاب کرد و امسال نیز با همین شعار به برنامه‌ریزی برای نوروز پرداخت. باور داریم برای رسیدن به قزوینی شاداب، راه درازی نخواهیم داشت و تلاش می‌کنیم تا شهر قزوین و مردم آن، شادترین مردم کشور باشند.

مهدی عبدالرزاقی در پایان به شعار رونق تولید برای سال ۹۸ اشاره کرد و گفت:رهبر معظم انقلاب سال ۹۸ را به عنوان سال رونق تولید اعلام کردند. قطعا فعالیت‌های فرهنگی شهرداری قزوین نیز در راستای تحقق همین شعار است و جشنواره ملی فرهنگ و سنن ایرانی نیز در همین راستا موثر خواهد بود.

نائب رئیس شورای شهر همه جای شهر قزوین زیباست. این شهر بیش از ۵۵ سال پایتخت صفویان بوده و چندین پادشاه صفوی در این شهر به اداره حکومت خود پرداخته‌اند. قزوین بیشترین آثار تاریخی ثبت شده کشور را دارد. همچنین باغستان سنتی قزوین، این شهر را مانند نگینی درخشان احاطه کرده، قطعاً شهر من، قزوین زیباست.

وی در ادامه به تشریح سیاست‌های مجموعه مدیریت شهری پرداخت و یادآور شد:در مجموعه شورای پنجم و شهرداری به دنبال شهری انسان محور و محله محور هستیم. ۷۲ درصد از بودجه شهرداری که در شورای شهر تصویب شد؛ به پروژه‌های عمرانی اختصاص پیدا کرده که از جمله آن می‌توان به کمربندی سبز شرق اشاره کرد که در آن علاوه بر مباحث ترافیکی، مباحث گردشگری و زیست محیطی را نیز در نظر گرفته‌ایم.

نائب رئیس شورای شهر در پایان به اقدامات فرهنگی و ورزشی مجموعه مدیریت شهری اشاره کرد و گفت:مجموعه شورای شهر و شهرداری در سالی که گذشت از ۵ تیم ورزشی حمایت کرد که ۲ تیم از آن‌ها به لیگ برتر راه پیدا کردند. همچنین در حوزه توسعه پایدار شهر نیز تلاش مضاعفی صورت گرفت که نتیجه آن افزایش بودجه ۱۲ میلیارد تومانی حوزه فرهنگی به بیش از ۴۰ میلیارد تومان بود.

شایان ذکر  است،برنامه های دومین جشنواره ملی فرهنگ و سنن اقوام ایرانی از شبکه سراسری شما و استانی قزوین با مشارکت صدا و سیمای مرکز قزوین به طور زنده پخش می شود.

پایان پیام.

تصاویر مرتبط