سه‌شنبه ۱۳۹۸/۰۱/۰۶

قافله‌باشی،رئیس کمیسیون فرهنگی،اجتماعی و هنری شورای اسلامی شهر قزوین:

شهروندان قزوینی؛گردشگر شهر خود باشند

قافله‌باشی،رئیس کمیسیون فرهنگی،اجتماعی و هنری شورای اسلامی شهر قزوین گفت:ما شهروندان قزوینی، گردشگر شهر خود باشیم و از آثار و ابنیه تاریخی شهر دیدن کنیم.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی،اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین؛مهدیه ‌سادات قافله‌باشی در بازدید از دومین جشنواره ملی فرهنگ و سنن اقوام ایرانی و در برنامه زنده تلویزیونی بهار جانان افزود:ما شهروندان قزوینی باید فرهنگ غنی خود را معرفی کرده و مبلغ شهر خود باشیم. مطمئن باشید معرفی این موارد توسط خودِ شهروندان بر دل و جان هموطنان می‌نشیند و اثر بهتری در دعوت و جذب گردشگر دارد.

وی در ادامه اظهار کرد:جشنواره ملی فرهنگ و سنن ایرانی با هدف قرار گرفتن اقوام مختلف در کنار هم و زیر پرچم مقدس ایران اسلامی شکل گرفت.

قافله‌باشی بیان کرد:یکی از اهداف شورای پنجم مبحث ایجاد شور و نشاط اجتماعی در بین شهروندان قزوینی بود. با توجه به اینکه آمارهای نگران کننده‌ای در خصوص مباحث اعتماد و انسجام اجتماعی داشتیم؛ بهترین راه را در برگزاری جشنواره‌هایی دیدیم که طی آن بتوانیم اقوام مختلف را به یک اتحاد و همبستگی دعوت کنیم.

وی افزود: جشنواره ملی فرهنگ و سنن ایرانی نیز با هدف قرار گرفتن اقوام مختلف در کنار یکدیگر و زیر پرچم مقدسی به نام ایران اسلامی شکل گرفت.

عضو شورای اسلامی شهر قزوین اضافه کرد: خوشبختانه از جشنواره ملی فرهنگ و سنن ایرانی در سال گذشته استقبال خوبی صورت گرفت و در فضای مجازی و رسانه‌ها نیز بازتاب گسترده‌ای داشت. در همین راستا دومین جشنواره فرهنگ و سنن ایرانی را نیز در سال ۹۸ و در فضای سعدالسلطنه شکل دادیم که با حضور اقوام مختلف برگزار شد.

قافله‌باشی حضور اقوام مختلف را در جذب گردشگر موثر دانست و ادامه داد:این حضور علاوه بر از ایجاد اتحاد، به جذب گردشگر و مسافرانی که از شهر قزوین عبور می‌کنند نیز کمک می‌کند. خوشبختانه طی سالیان اخیر شاهد این بودیم که قزوین به عنوان مقصد گردشگری تعریف شده و آمار مسافران و گردشگرانی که شهر قزوین را برای اسکان انتخاب می‌کنند؛ آمار قابل قبولی است.

وی اظهار امیدواری کرد تا با اجرای طرح‌هایی مانند جشنواره فرهنگ و سنن و اجرای طرح‌هایی که برای اولین بار به بار نشستند؛ مانند پیاده‌راه سبزه‌میدان و محله آرائی محله آخوند و استفاده از صنایع دستی قزوین در راستای شعار رونق تولید؛ بتوانیم هموطنان را به قزوین دعوت کرده و هویت و اصالت این شهر را به رخ جهانیان بکشیم.

دبیر هیئت رئیسه شورای شهر گفت: پیوند آداب و سنن قدیمی با شور جوانان نسل حاضر از محاسن جشنواره فرهنگ و سنن است. معرفی این آداب و رسوم به جوانان، بزرگترین حسن این جشنواره است.

قافله‌باشی گفت:عضو شورای اسلامی شهر قزوین اضافه کرد: امسال به مدد مجموعه شورای پنجم و شهرداری، برای اولین بار اقدامات متفاوتی در شهر قزوین صورت گرفته است. مانند محله آرائی محله آخوند و طرح پیاده‌راه سبزه میدان که تمام المان‌های نوروزی نیز در آنجا قرار داده شده است.

قافله‌باشی همچنین پیشنهاد داد تا شهروندان قزوینی به همراه میهمانان خود با به اشتراک گذاشتن عکس‌های خود از قزوین در شبکه‌های اجتماعی، با شعارِ #قزوین_شاداب_نزدیک‌ترین_مقصد ؛ از پتانسل فضای مجازی در جهت معرفی ظرفیت‌های شهر قزوین استفاده کنند.

دبیر هیئت رئیسه پارلمان محلی در پایان از کلنگ زنی پارک چهار هکتاری بانوان در جنوب قزوین و پارک سه هکتاری در پونک گفت و از افتتاح هفت فرهنگسرا در سطح شهر در سال گذشته و بهره‌برداری از خانه تئاتر در سال جاری خبر داد.

شایان ذکر  است،برنامه های دومین جشنواره ملی فرهنگ و سنن اقوام ایرانی از شبکه سراسری شما و استانی قزوین با مشارکت صدا و سیمای مرکز قزوین به طور زنده پخش می شود.

پایان پیام.

 

تصاویر مرتبط