سه‌شنبه ۱۳۹۷/۱۲/۲۱

همایش نماز و تاثیر آن بر زندگی فردی و اجتماعی در قزوین برگزار شد

همایش «بررسی تاثیر نماز بر زندگی فردی و اجتماعی انسان ها» توسط ستاد اقامه نماز شهرداری با همکاری سازمان فرهنگی،اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین در سالن اجتماعات قائم شهرداری منطقه دو برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی،اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین؛ حجت الاسلام سید محمد صادقی آرمان،استاد حوزه علمیه قم در این همایش گفت: نماز تمرینی برای زندگی بهتر انسان ها است و می توان آثار آن را در زندگی فردی و اجتماعی هر فردی مشاهده کرد.

حجت الاسلام صادقی افزود: عبودیت مهمترین موضوع در نماز است که با زندگی فردی و اجتماعی انسان ها مرتبط بوده و نقش موثری در موفقیت انسان های در زندگی خود ایفا می کند.

وی افزود: کسانی می توانند تاثیرات نماز را در زندگی خود مشاهده کنند که اقامه نماز داشته و نسبت به برگزاری آن اهتمام لازم را داشته باشند.

این استاد حوزه علمیه در ادامه گفت: معنی واقعی «إِنَّا لِلَّهِ وَ إِنَّا إِلَیْهِ راجِعُونَ» این است که همه (از خداوند متعال بوده ایم و از او جدا شده ایم و دوباره برمی گردیم به سوی او ) و توجه به اين واقعيت كه ما همه به سوى او باز می ‏گرديم به ما اعلام می ‏كند كه اينجا سراى جاويدان نيست و اقرار به بندگى خداوند است يعنى ما بندگان خدا هستيم.

گفتنی است در این همایش از 50 نفر از فعالین نماز شهرداری قزوین و سازمان های تابعه تقدیر به عمل آمد.

پایان پیام.

تصاویر مرتبط