دوشنبه ۱۳۸۹/۰۹/۲۹

خزائلي، مديرعامل سازمان نوسازي و بهسازي شهر قزوين؛

عبور و مرور خودروها در خيابان شهدا محدود مي شود

مديرعامل سازمان نوسازي و بهسازي شهر قزوين از محدوديت عبور ومرور خودروها در خيابان شهدا (سپه) در روزهاي خاصي از سال خبر داد.

 

عليرضا خزائلي با بيان اينكه قصد داريم در خيابان شهدا روزهاي خاصي از سال و ساعت‌هاي خاصي از شبانه روز، محدوديت‌هاي عبور و مرور براي خودروها ايجاد كنيم كه اين كار به منظور ساماندهي مراسمي چون؛ عزاداري‌هاي ماه محرم، بازديد مسوولان، راهپيمايي‌ها و رونق مغازه‌ها و سالن‌هاي پذيرايي صورت خواهد گرفت.
وي با اشاره به اينكه رويكرد اصلي شهرداري در پروژه كف سازي خيابان شهدا، اهميت دادن به عابر پياده است، گفت: تا جايي كه بتوانيم شرايط عبور و مرور عابرين پياده را در اين خيابان تسهيل كرده و به آن رونق مي‌دهيم.
اين مسئول با اذعان اينكه ممنوعيت عبور خودروهاي سنگين و نيمه سنگين و كاهش سرعت خودروهاي سبك به ميزان 40 كيلومتر در ساعت از اقداماتي است كه در اجراي اين پروژه، از طريق اعمال قانون و با همكاري اداره راهنمايي و رانندگي و معاونت حمل و نقل و ترافيك شهرداري انجام خواهد شد، ادامه داد: چنانچه در بررسي‌هاي كارشناسي به اين نتيجه برسيم كه به منظور جذب گردشگر و يا ايجاد حس فضاي گذشته، در خيابان شهدا درشكه قرار دهيم، به اطلاع شهروندان خواهيم رساند.
خزائلي درباره زيرسازي پروژه و پيش بيني‌هاي لازم در آن، ‌گفت: براساس آزمايش‌هاي علمي انجام گرفته، زيرسازي پروژه ساماندهي خيابان شهدا، داراي بالاترين حد مقاومت بوده و در عين حال، زيبايي‌هاي بصري لازم و شيب‌هاي عرضي و طولي جهت دفع آب‌هاي سطحي در آن به خوبي پيش بيني شده است، به گونه اي كه در طي سال‌هاي گذشته به علت ايجاد زيرساخت‌هاي مناسب، شاهد هيچ گونه آب گرفتگي نبوده‌ايم.
مدير عامل سازمان نوسازي و بهسازي شهر قزوين درباره نگراني‌هاي مردم بابت لغزندگي خيابان در هنگام بارندگي يادآور‌شد: با توجه به زيرسازي مناسب و عدم انباشته شدن آب‌هاي سطحي، شاهد لغزندگي و يخبندان در سطح سواره رو نخواهيم بود، اما در عين حال در صورت بارش زياد برف و يا سرماي بيش از حد، شرايط برابري بين رويه سنگ فرش و رويه آسفالت وجود دارد. با وجود اين، چنانچه رانندگان خودروها سرعت پيش بيني شده در طرح را رعايت كنند و دستگاه‌هاي همكار ما در اجراي پروژه همچون سازمان پسماند، به موقع نسبت به برف روبي اقدام كنند، شاهد هيچ گونه يخ زدگي نخواهيم بود.
خزائلي با اشاره به جنس و كيفيت سنگ‌هاي به كار رفته در كف سازي خيابان شهدا گفت: عبور لاستيك از هر سطحي، موجب ايجاد براده لاستيك و جذب آن در سطح رويه مي‌شود، اما سنگ انتخاب شده براي سنگ فرش به گونه اي است كه هيچ گونه واكنش شيميايي با براده لاستيك نداشته و در صورت تيره شدن سطح سنگفرش، با شستشو دوباره به نماي قبلي باز مي گردد.
گفتني است بمنظور بازگرداندن اصالت وهويت تاريخي خيابان شهدا (سپه) پروژه ساماندهي اين خيابان در دستور كار شهرداري قرار گرفت كه در اولين گام پروژه كف سازي اين خيابان با اعتباري نزديك به 30 ميليارد ريال توسط سازمان نوسازي وبهسازي شهر قزوين به اجرا در آمد.
پايان پيام

 

تصاویر مرتبط