چهارشنبه ۱۳۹۷/۰۷/۱۸

جهانگیری، مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری قزوین:

موانع مسیر دوچرخه خیابان خیام و بلوار میرعماد جمع آوری شد

مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری قزوین گفت: موانع مسیر دوچرخه خیابان خیام و بلوار میرعمادبه دلیل مشکلاتی که به لحاظ ایمنی برای دوچرخه سواران ایجاد می کرد، جمع آوری شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری قزوین؛ سعید جهانگیری افزود: وجود موانع در مسیر دوچرخه خیام مشکلات زیادی به لحاظ ایمنی برای دوچرخه سواران ایجاد می کرد به طوری که اگر از روی دوچرخه می افتادند احتمال برخورد آنان با این موانع و وارد آمدن آسیب به آنان وجود داشت.

وی عنوان کرد:  براین اساس تمام موانعی که برای دوچرخه سواران خطرآفرین بود از مسیر خیابان خیام جمع آوری شده تا این افراد با اطمینان خاطر از این مسیر دوچرخه استفاده کنند.

مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری قزوین تصریح کرد:  برخی از موانع جمع آوری شده از مسیر دوچرخه خیام شامل کف خواب و  تابلوهای قدیمی است که جمع آوری این تجهیزات موجب می شود اگر دوچرخه سواری در این مسیر از روی دوچرخه افتاد به دلیل برخورد با این موانع آسیب نبیند.

جهانگیری گفت: سعی ما براین است تمام مسیرهای دوچرخه سطح شهر ایمن سازی شود تا شهروندان بدون کوچکترین نگرانی و با اطمینان کامل از ایمنی مسیرهای دوچرخه به استفاده از دوچرخه در ترددهای درون شهری ترغیب شوند.

وی یادآور شد:  در کنار اجرای پروژه های عمرانی، اقدامات فرهنگی متعددی برای ترغیب شهروندان به استفاده از دوچرخه در ترددهای درون شهری انجام می شود تا با گسترش فرهنگ استفاده از این وسیله نقلیه پاک ضمن کاهش بار ترافیکی و رفع گره های ترافیکی، آلودگی هوای شهر نیز به حداقل ممکن کاهش یابد.

پایان پیام

 

تصاویر مرتبط