جمعه ۱۳۸۹/۰۹/۰۵

براي نخستين بار ؛

جشنواره هنر بازيافت در قزوين برگزار شد

براي نخستين باردر استان قزوين، جشنواره هنر بازيافت به مدت سه روز به همت کميته فرهنگ شهروندي سازمان فرهنگي- ورزشي شهرداري در عمارت تاريخي کلاه فرنگي برگزار شد.

 

سعيد وزيري نژاد، مدير عامل سازمان فرهنگي -ورزشي  شهرداري قزوين  با اعلام اين خبرگفت: در اين جشنواره 14هنرمند مطرح کشور و هنرمندان استان ، همراه با شهروندان قزويني اقدام به خلق آثار هنري وتزئيني با استفاده از مواد دور ريختني ومستعمل پرداختند و در يک غرفه نيزهنرمندان وشهروندان با استفاده از ظروف پلاستيکي وفلزي دور ريختني به اجراي موسيقي پرداختند.
وزيري نژاد در خصوص اهداف برگزاري نخستين جشنواره هنر بازيافت گفت: اين جشنواره با هدف ترويج فرهنگ استفاده بهينه از مواد دوريختني واصلاح الگوي مصرف با حضور هنرمندان مطرح کشور و شهروندان علاقه مند به مدت سه روز در محوطه عمارت کلاه فرنگي برگزار شد.
وي ادامه داد : اين جشنواره براي نخستين بار در استان به اجرا درآمد و در سطح کشور نيز قزوين سومين شهري بود که اقدام به برگزاري چنين جشنواره اي نمود.
اين مسئول يکي از وظايف اصلي کميته فرهنگ شهروندي را کاهش هزينه هاي خدمات شهري با استفاده از برنامه هاي فرهنگي عنوان و خاطر نشان کرد : در سال جاري، شهرداري قزوين بيش از 80 ميليارد ريال اعتبار براي جمع آوري زباله و رفت وروب شهر اختصاص داده است که اين ميزان هزينه ، ضرورت ولزوم فعاليت فرهنگي در حوزه بازيافت شهر رانشان مي دهد.
مدير عامل سازمان فرهنگي -ورزشي شهرداري قزوين با بيان اينکه اين جشنواره به دنبال ارائه الگو ونمونه هايي مناسب در خصوص استفاده مجدد وخلق آثار هنري از مواد بازيافتني و دوريختني بوده است ، ادامه داد :در اين جشنواره از هنرمندان مطرح کشور و شهر قزوين براي خلق آثار هنري دعوت به عمل آمد و در حين خلق آثار هنري توسط اين هنرمندان ، شهروندان قزويني با الگوگيري و استفاده از راهنمايي اين هنرمندان ، به خلق آثار خود با استفاده از مواد دوريختني پرداختند.
وي در پايان با اشاره به برگزاري نمايشگاهي از آثار ارائه شده در اين جشنواره طي روزهاي آينده ، از تصميم اين کميته براي استمرار جشنواره بازيافت و برگزاري سالانه آن خبر داد.
گفتني است در حاشيه اين جشنواره کارگاهي در خصوص بازيافت براي کودکان برگزار شد و درکارگاهي ديگر نيز موضوع خلاقيت شنيداري مورد بررسي قرار گرفت.
پايان پيام

 

تصاویر مرتبط