پنجشنبه ۱۳۹۶/۰۱/۱۷

حجت‌الاسلام ابوترابي‌فرد،عضو هيئت عالي تنظيم روابط قواي سه گانه:

با ابتکار شهرداري قزوين براي حفظ هويت تاريخي قزوين اقدامات اساسي صورت گرفته است

حجت الاسلام محمدحسن ابوترابي فرد، عضو هيئت عالي حل اختلاف و تنظيم روابط قواي سه‌ گانه کشور گفت: با ابتکار شهرداري قزوين براي حفظ هويت تاريخي قزوين اقدامات اساسي صورت گرفته است.

به گزارش اداره روابط عمومي و امور بين الملل شهرداري قزوين؛ حجت الاسلام ابوترابي فرد در مراسم افتتاح جشنواره گل هاي لاله در بوستان مشاهير افزود: قزوين از ديرباز به عنوان نگيني که در ميان انبوهي از درختان قرار گرفته، معرفي مي شد اما با وجود تخريب باغات سنتي قزوين در چند دهه اخير، اين موضوع در دست فراموشي بود که با ابتکار و همت شهرداري قزوين و ايجاد بوستان ملي 1400 هکتاري باراجين براي حفظ هويت تاريخي قزوين در حوزه فضاي سبز اقدام اساسي صورت گرفت.

وي با اشاره به توسعه فضاي سبز و ايجاد بوستان هاي محلي در دوره مديريت دکتر نصرتي به عنوان شهردار قزوين عنوان کرد: برگزاري جشنواره لاله و ايجاد شادابي و طراوت در شهر از اقدامات ممتاز شهرداري قزوين است و توسعه فضاي سبز در اين سال ها بر زيبايي و شادابي شهر افزوده و احداث بيش از 50 بوستان محلي در شهر و برگزاري جشنواره هاي مختلف در اين بوستان ها تأييد کننده اين امر است.

رئيس هيأت امناي موزه تاريخ تمدن جهان اسلام به برگزاري جشنواره گل هاي لاله در بوستان مشاهير و ملاخليلا اشاره کرد و گفت: اين جشنواره با ابتکار مديريت شهري قزوين برگزار شده و فضاي بوستان را از محيطي يکنواخت به فضايي زيبا و با طراوت تبديل کرده است.

حجت الاسلام ابوترابي فرد افزود: برگزاري چنين جشنواره هايي مي تواند در زمينه جذب گردشگر مؤثر باشد و قزوين را به مقصد گردشگران جهان و شهر نمونه گردشگري در جهان اسلام تبديل کند.

وي با اشاره به احداث موزه تاريخ تمدن جهان اسلام در قزوين نيز اظهار کرد: احداث اين موزه با همکاري سازمان ملل و نهاد هاي فرهنگي بين المللي در قزوين موجب معرفي اين شهر در سطح جهان مي شود و جايگاه قزوين را به طور معناداري ارتقا مي بخشد.

عضو هيئت عالي حل اختلاف و تنظيم روابط قواي سه‌ گانه کشور با بيان اينکه اين موزه در قلب قزوين و دو منطقه تاريخي اين شهر اجرا مي شود، تصريح کرد: چندي پيش با حضور وزرا و مقامات کشوري جلسه آغاز به کار هيأت امناي اين موزه تشکيل شد و در ارديبهشت ماه سال جاري جلسه اي در وزارت امور خارجه با حضور سفراي کشور هاي اسلامي و چند کشور آسيايي براي معرفي شهر قزوين و رسالتي که براي ساخت اين موزه بر عهده اين شهر نهاده شده است، برگزار مي شود.

حجت الاسلام ابوترابي فرد در پايان اظهار اميدواري کرد: با همت مقامات ارشد کشوري و مسئولان استاني قزوين مي توان موزه اي شايسته و افتخارآفرين در شهر قزوين احداث کرد.

پايان پيام

 

تصاویر مرتبط