شنبه ۱۳۹۶/۰۱/۰۵

چگيني، دبيرکمسيون فرهنگي شوراي اسلامي شهر قزوين:

جشنواره اسباب بازي مي تواند به يکي از جشنواره هاي بين المللي تبديل شود

چگيني، دبير کميسيون فرهنگي شوراي شهر قزوين و سخنگوي شورايعالي استانها گفت: زيرساخت ها براي ارتقاء کارکرد بين المللي جشنواره بازي و اسباب بازي قزوين فراهم است.

به گزارش روابط عمومي سازمان فرهنگي ورزشي شهرداري قزوين؛ احد چگيني درحاشيه بازديد از ششمين جشنواره ملي و بين المللي بازي و اسباب بازي کودکان ديروز و امروز که در مجموعه تاريخي فرهنگي سعدالسطلنه درحال برگزاري است، افزود: برگزاري جشنواره بازي و اسباب بازي با اين کيفيت نشان مي دهد که قزوين زمينه و استعداد جذب گردشگر را دارد و مي تواند به مقصد گردشگري تبديل شود.

وي يکي از مهم ترين دستاورد هاي اين جشنواره را افزايش حضور گردشگران در قزوين برشمرد و اظهار کرد: فعاليت هاي شهرداري قزوين در جذب گردشگر به ثمر نشسته است و از ثمرات آن بايد بهترين نحو بهره برداري کرد.

چگيني خاطرنشان کرد:با توجه به اينکه جشنواره مذکور در راستاي شناساندن فرهنگ غني استان و در حوزه بازي و اسباب بازي کودکان فعاليت مي کند و بر طبق تجاربي که در پنج سال گذشته داشته، مي توان گفت اين دوره يکي از کاملترين جشنواره ها بوده و از اهميت خاصي برخوردار است.

وي در ادامه گفت:استقبال پرشور مردم از جشنواره در ساعات ابتدايي روز اول نشان از برنامه ريزي منسجم مديريت شهري قزوين دارد.

چگيني عنوان کرد: در اين جشنواره سال به سال شاهد غناي بيشتر برنامه ها هستيم و اين موضوع موجب استقبال بي نظير مردم از اين جشنواره مي شود و اکنون در ساعات اوليه روز اول هريک از سراهاي مجموعه تاريخي و فرهنگي سعدالسلطنه مملو از جمعيت است.

عضو شوراي اسلامي شهر قزوين با اشاره به حضور وزير کشور در مراسم افتتاحيه جشنواره بازي و اسباب بازي اظهار کرد: اين موضوع نشان از اهميت اين جشنواره دارد و بايد بيش از گذشته به اين جشنواره بها داده شود.

وي با بيان اينکه اکنون کودکان از بازي هاي ديجيتال بيشتر از بازي هاي پر تحرک استقبال مي کنند،افزود: در اين جشنواره فرهنگ کهن و غني شهر و کشور زنده مي شود و کودکان با اسباب بازي هاي متنوع که تحرک را در آنها به وجود مي آورد، بازي مي کنند.

وي در بخش بعدي سخنان خود با اشاره به فضاي مجازي و گسترش استفاده از اينترنت در بين کودکان تصريح کرد: در حال حاضر بسياري از بچه ها بيشتر از فضاي مجازي و اينترنت استفاده مي کنند، درحاليکه گسترش بازي هاي بومي و محلي سبب مي شود که بچه ها به شکلي واقعي اوقات فراغت خود را بگذرانند ضمن اينکه اين نوع بازي ها به شدت بر روي ذهن و بدن تاثير گذار است.

 

تصاویر مرتبط