شنبه ۱۳۹۶/۰۱/۰۵

نخستين،عضو شوراي شهر قزوين:

جشنواره ملي و بين المللي بازي و اسباب بازي امسال پربار تر از جشنواره هاي گذشته است

نخستين،عضو شوراي شهر قزوين گفت:جشنواره ملي و بين المللي بازي و اسباب بازي کودکان ديروز و امروز امسال پربار تر از جشنواره هاي گذشته است.

به گزارش روابط عمومي سازمان فرهنگي ورزشي شهرداري قزوين؛مريم نخستين در جريان بازديد از ششمين جشنواره بازي و اسباب بازي کودکان ديروز و امروز که در مجموعه تاريخي فرهنگي سعدالسلطنه در حال برگزاري است، افزود:جشنواره ملي و بين المللي بازي و اسباب بازي کودکان ديروز و امروز  با هدف آشنايي با فرهنگ غني کهن شهر قزوين و ارتباط بين دو نسل امروز با ديروز برگزار شده است.

وي اظهار کرد: برگزاري جشنواره بازي و اسباب بازي در مکان تاريخي سعدالسلطنه اتفاقي مبارک براي شهر قزوين است چرا که بايد جاذبه هاي تاريخي اين سرزمين کهن و پهنه مينودري را براي تمامي هموطنانمان بيشتر معرفي کنيم.

نخستين با بيان اينکه جشنواره بازي و اسباب بازي موجب درآمد زايي شهر، رونق گردشگري و تحقق اهداف توسعه پايدار مي شود، افزود: اين جشنواره در راستاي شناساندن آثار تاريخي شهر به مخاطبين گام مثبتي برداشته، ضمن اينکه تبليغ آن در شهرهاي همجوار و اکثر مسيرهاي اتوباني به شکل مناسب انجام شده و خيلي از مسافران را با اين شهر آشنا مي کند.

وي ادامه داد: برگزاري اين جشنواره در تعطيلات نوروز نقش بسزايي در جذب شهروندان و گردشگران داشته است و خوشبختانه تمامي برنامه هاي ششمين جشنواره بازي و اسباب بازي کاملتر از سالهاي گذشته تدارک ديده شده است.

نخستين ارتقاء فرهنگ شهروندي، آموزش رفتارهاي ترافيکي،تفکيک زباله و آموزش  آتش نشاني را از برنامه هاي مهم اين جشنواره عنوان کرد و گفت: تمامي برنامه هاي متنوع اين جشنواره از ابتکارات مجموعه مديريت قزوين به شمار مي آيد.

وي با اشاره به اينکه شهرنشيني امروزي باعث شده که کودکان کمتر خلاقيت و استعداد خود را بروز دهند، تاکيد کرد: اين نوع جشنواره ها علاوه بر تربيت خلاقيت و استعداد نسل آينده که نسلي خلاق هستند، درراستاي آموزش مهارتهاي زندگي  به آنان نيز موثر است.

 

تصاویر مرتبط