دوشنبه ۱۳۹۵/۱۲/۲۳

وزيري نژاد، مديرعامل سازمان فرهنگي ورزشي شهرداري قزوين:

شهرداري قزوين در عرصه ترويج فرهنگ نماز موفق عمل کرده است

وزيري نژاد،مديرعامل سازمان فرهنگي ورزشي شهرداري قزوين گفت:شهرداري قزوين همواره در راستاي بسترسازي،ترويج،اشاعه و تبليغ اقامه نماز در داخل مجموعه شهرداري و نيز در سطح شهر حرکت کرده و خدمات قابل توجهي نيز در اين بخش ارايه کرده است.

به گزارش روابط عمومي سازمان فرهنگي ورزشي شهرداري قزوين؛سعيد وزيري نژاد مراسم تجليل از فعالين نماز شهرداري قزوين افزود:شهرداري قزوين ضمن توجه جدي به فريضه نماز ،نسبت به برنامه ريزي راهبردي در فضاهاي عمومي شهري به ويژه بوستان ها و مساجد در راستاي اشاعه فرهنگ غني و اصيل اسلامي قدم بر مي دارد.

وي اظهار کرد:در پنج سال گذشته شهرداري قزوين رتبه عالي در استان قزوين به خود اختصاص داده که اين امر نشان‌دهنده اهتمام ويژه شهرداري قزوين به امر توسعه و ترويج فرهنگ نماز است.

اين مسئول خاطرنشان کرد:همچنين در ارزيابي عملکرد شهرداري مرکز استان‌ها توسط ستاد اقامه نماز، شهرداري قزوين به طور مشترک با شهرداري اصفهان موفق به کسب رتبه چهارم شد که اين مهم حاصل با تلاش و اقدامات مؤثر ستاد اقامه نماز شهرداري قزوين در امر ترويج و توسعه فرهنگ نماز در سطح شهر قزوين است.

وزيري نژاد افزود:احداث 25 مسجد محلي در 25 نقطه شهر قزوين به ويژه مناطق فاقد مسجد از جمله فعاليت شهرداري اين شهر در حوزه توسعه فرهنگ نماز است که در حال حاضر اين مساجد بين 20 تا 80 درصد پيشرفت فيزيکي دارد و در برخي از اين مساجد هم نماز برپا مي‌شود که با تکميل اين مساجد تا 10 سال آينده بخش اعظم نياز به مسجد در شهر قزوين رفع مي شود.

مديرعامل سازمان فرهنگي ورزشي شهرداري قزوين از تجهيز 21 اداره و سازمان تابعه شهرداري قزوين خبر داد و گفت:همچنين در 11 سازمان تابعه شهرداري، نماز جماعت ظهر و عصر برپا مي‌شود.

وزيري‌نژاد ادامه داد: برگزاري نماز جماعت مغرب و عشاء در هشت بوستان شهر قزوين در فصل تابستان و ايام ماه مبارک رمضان با نظارت ستاد اقامه نماز شهرداري قزوين از ديگر برنامه‌هاي شهرداري قزوين در راستاي توسعه فرهنگ نماز در سطح شهر است.

وي به تشريح برنامه هاي شهرداري قزوين در حوزه نرم افزاري در امر توسعه فرهنگ نماز پرداخت و گفت: سالانه بيش از 300 برنامه آموزشي و فرهنگي با اعتباري بالغ بر 500 ميليون تومان در محلات 14 گانه قزوين با محوريت مساجد و همچنين در فرهنگسرا ها و خانه هاي فرهنگ برگزار مي شود.

اين مسئول اضافه کرد:مساجد به‌عنوان مهم‌ترين پايگاه ديني، از کارکردهاي مختلفي چون کارکرد فرهنگي برخوردار است،امروزه با توجه به تهاجم فرهنگي و جنگ نرم دشمن، به‌خوبي مي‌توان از اين قابليت و کارکرد مهم مسجد در جهت غني سازي مناسب اوقات فراغت نسل جوان،رفع بسياري از مشکلات فرهنگي،تربيتي و اجتماعي خانواده ها و ... استفاده کرد.

وزيري نژاد افزود:با توجه به اهميت مساجد سال گذشته هم مبلغ يک ميليارد و 500 ميليون تومان به اين پايگاه مذهبي و فرهنگي مساعدت شده است، امسال هم 2 ميليارد تومان کمک نقدي و غيرنقدي به مساجد در بخش‌هاي عمراني‌، نرم‌‌افزاري و سخت‌افزاري در شوراي شهر قزوين مصوب شده که به مساجد مساعدت مي‌شود.

وي در ادامه به تشريح اقدامات سازمان فرهنگي ورزشي شهرداري قزوين در حوزه حمايت از فعاليت قرآني و هيئات مذهبي پرداخت و گفت: طرح نهضت حفظ قرآن با هدف توسعه و گسترش فعاليت‌هاي قرآني و تشويق حافظان قرآن از چهار سال پيش توسط سازمان آغاز شده که اميدواريم با اجراي اين طرح شاهد ترويج مکارم اخلاقي و ارزش‌هاي اسلامي در جامعه باشيم.

وزيري نژاد افزود:طرح تجليل از حافظان قرآن کريم شهر قزوين از ابتداي مهرماه سال 92 و با مصوبه شوراي شهر قزوين آغاز شد و تاکنون 16 مرحله آزمون و داوري و هشت همايش تجليل از حافظان قرآن برگزار شده است، سالانه 200 ميليون تومان بودجه با تصويب شوراي شهر قزوين جهت تشويق و موسسات قرآني و شهروندان حقيقي حافظ قرآن اختصاص يافته است.

اين مسئول خاطرنشان کرد:سازمان فرهنگي و ورزشي شهرداري قزوين با اجراي طرح نهضت فراگيري حفظ قرآن تلاش کرده تا تعداد حافظان اين کتاب آسماني را در استان افزايش دهد که که تاکنون بيش از چهار هزار  حافظ قرآن در قزوين تجليل شده است.

وزيري نژاد از شهرداري قزوين به عنوان بزرگترين حامي هيئات مذهبي در شهر قزوين نام برد و گفت: سالانه بالغ 300 ميليون تومان از فعاليت هاي هيئت هاي مذهبي حمايت مي شود.

 

 

 

 

تصاویر مرتبط