دوشنبه ۱۳۹۵/۱۲/۲۳

نصرتي، شهردار قزوين:

شهرها بايد با شيوه‌هاي نوين اداره شوند

مسعود نصرتي، شهردار قزوين گفت: ديگر نمي‌توان شهرها را به شيوه سنتي اداره کرد بلکه بايد شهرها را به شيوه‌هاي نوين و مباحث تجربه شده بين‌المللي اداره کرد.

به گزارش اداره روابط عمومي و امور بين‌الملل شهرداري قزوين؛ نصرتي در همايش ايده‌هاي خوب، براي شهر بهتر و چالش ايده‌هاي نوآورانه مديريت شهري که با مشارکت شهرداري قزوين و دانشگاه آزاد قزوين با حضور مديران شهرداري، کارشناسان شهري، اساتيد، دانشجويان و متخصصان برگزار شد، با اظهار اينکه اين جمع در اين همايش جمع بسيار ارزشمندي است، بيان کرد: حوزه مديريت شهري در سال 1363 دچار يک چالش عظيم شد و قرار شد خودکفاء باشد و در اين راستا آئين نامه‌اي براي خودکفايي ندارد.

شهردار قزوين اضافه کرد: هر مدير شهري که شهر را بيشتر مي‌فروشد و آيندگان را بدهکار مي‌کند، يعني دقيقا در مقابل اهداف توسعه پايدار مي ايستد، شهردار موفقي است و آن شهر، شهر موفق تري است، چون شهر صاحب درآمد مي باشد و اين توانايي را دارد که چگونه پول را براي اجراي پروژه هاي که در نظر گرفته شده هزينه کند و کمتر به اهداف توسعه پايدار، درآمدهاي پايدار، محيط زيست پايدار، و سکونت پايدار  و مباحثي از اين جنس مي‌پردازد.

اين مقام مسوول گفت: در اين چند سال با رکود ساختمان روبرو شديم  و در ابتدا افرادي اين باور را نداشتند و فکر مي کردند که هر 3 و4 سال يکبار اين رکود به وجود مي آيد و اين موضوع 6و7 بار تاکنون تکرار شده است و باز از اين رکود خارج خواهيم شد و صنعت ساختمان رونق خواهد گرفت و ما مي توانيم به همان روش سنتي شهر را اداره کنيم.

وي ادامه داد: اما مطئنا ديگر آن شرايط مهيا نيست و نخواهد بود و بايد به فکر اداره شهر به شيوه‌هاي نوين و مباحث تجربه شده بين المللي بگرديم.

شهردار قزوين گفت: دانشگاه آزاد قزوين يک دانشگاه به معناي واقعي بين المللي است و صاحب افتخارات بسيار بالا و در تمام رشته ها نوآوري خودشا اثبات کرده است.

نصرتي گفت: شهر قزوين پيشينه بسيار پر افتخاري دارد و غفلت هاي در اين چند سال اخير شده است که مي توان به راحتي جبران کرد و حوزه مديريت شهري قزوين با شعار مديريت متحد شهري کارهاي را انجام داده است که مي توان به آن اطمينان و باور داشت.

اين مقام مسوول گفت: کارهاي در چند سال گذشته شايد براي اين شهر آرزو بود و حتي مي خواستيم با شهرهاي همسايه مطابقت داشته باشم  اما اکنون وضعيت شهر قزوين به اين گونه نيست و هر جا حرف نوآوري در حوزه 8 کلان شهر هست حتما شهر قزوين يکي از شهرهاي است که در موضوعات پروژه محوري و موضوعي ورود پيدا کرده است.

وي گفت: شهر قزوين در حوزه بين‌الملل اکنون پايلوت SDG (توسعه پايدار)است و به عنوان تنها شهري است که صاحب سند شکوفايي شهري سازمان ملل و هر 6 شاخصه شکوفايي شهري پايدار است.

نصرتي گفت: شهر قزوين داراي ويژگي هاي بسيار بالايي است شهري است که دانشگاهي دارد که 13 سال مقام بين المللي دارد و شهرداري ريسک پذيري بالاي دارد و با يک اتحاد و همدلي کارها را پيش مي‌برد.

وي اظهار کرد: اين جمع، جمع بسيار ارزشمندي است حتي اگر هيچ نتيجه اي نداشته باشد چراکه همين که موفق شديم در کنار هم قرار گيريم دستاورد بزرگي است.

وي گفت: قزوين با داشتن پيشينه تاريخي و فرهنگي ارزشمند مطمئنا اگر شناخت خوبي از شهر داشته باشيم و نقاط ضعف، مثبت و فرصت‌ها شناسايي شود حتما مي توانيم ‌در کنار هم براي دستيابي جايگاه پر افتخار قزوين قدم‌هاي رو به جلو برداريم.

گفتني است؛ در اين همايش 15 نفر از دانشجويان ايده‌هاي برترشان را ارائه دادند و معاون حمل و نقل و ترافيک شهرداري قزوين، معاون سرمايه گذاري شهرداري قزوين، مديرعامل سازمان خدمات طراحي شهرداري قزوين و محمودنصرتي مشاور اقتصادي شهردار قزوين به سخنراني علمي پرداختند.

پايان پيام 

تصاویر مرتبط