دوشنبه ۱۳۹۵/۱۲/۲۳

با مشارکت ستاد اقامه نماز و سازمان فرهنگي ورزشي شهرداري قزوين؛

مراسم تجليل از فعالان نماز شهرداري قزوين و سازمان هاي تابعه برگزار شد

با مشارکت ستاد اقامه نماز شهرداري و سازمان فرهنگي ورزشي شهرداري قزوين،مراسم تجليل از فعالان نماز شهرداري قزوين و سازمان هاي تابعه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي سازمان فرهنگي ورزشي شهرداري قزوين؛حجت الاسلام کاظمي،محقق و پژوهشگر مرکز تخصصي نماز در اين مراسم به ارائه مطالبي در خصوص شيوه هاي جذب کودکان به اقامه نماز و تاثير مثبت نماز بر رفتارهاي فردي و اجتماعي انسان پرداخت و گفت:نماز يک فريضه الهي است که توجه و اهميت به آن اثرات بسيار مهم و ارزشمندي براي انسان دارد.

حجت الاسلام محمد کاظمي بر نهادينه‌ کردن اقامه نماز از سنين کودکي تأکيد و افزود:بايد فرزندان را از سنين كودكي نسبت به اهميت اقامه نماز و به ويژه نماز اول وقت آگاه كرد،چراکه وقتي توجه به اقامه نماز از سن کودکي در وجود کسي نهادينه شود، در طول زندگي نسبت به آن كوتاهي نمي‌كند.

وي اظهار کرد: اقامه نماز نقش بسيار مهمي در كاهش جرائم و آسيب‌هاي اجتماعي دارد و از بيماري هايي نظير وسواس فکري،اضطراب و استراس جلوگيري مي کند.

اين کارشناس مذهبي افزود:نماز مؤثرين شيوه آرامش درزندگي است که تأثير بسزايي در اخلاق و رفتار فردي و اجتماعي فرد دارد،لذا بايد با غيرت دروني و توجه به اين فريضه الهي بپردازيم.

حجت الاسلام قجر، مسئول ستاد اقامه نماز شهرداري قزوين نيز در اين مراسم گفت:برگزاري مسابقه کتابخواني با موضوع نماز، برگزاري دو مرحله طرح تصحيح قرائت نماز ويژه کارمندان،برگزاري مسابقه گلبانگ اذان ويژه کارکنان و نصب چهار سيستم اذان گو در بوستان هاي ملاخليلا، فلکه گلها، فلکه هما (ايران دوچرخ) و بوستان گلبرگ را از جمله برنامه هاي شهرداري قزوين در حوزه ترويج فرهنگ نماز برشمرد.

حجت الاسلام عبادالله قجر افزود:در ابتداي سال جاري  شاخص هاي ارزيابي فعالين نماز براي تمامي کارمندان شهرداري قزوين ابلاغ شد و فرم هاي خود ارزيابي نيز در ميان آنان توزيع گرديد که در مجموعه 313 فرم توسط همکاران شهرداري تکميل و ارسال شد.

وي اظهار کرد:همچنين 36 نفر از کارکنان موفق به کسب  90 تا 100 امتياز شدند که  اين افراد بدون قرعه کشي به مشهد مقدس اعزام خواهند و پنج نفر نيز پس از قرعه کشي برنده کمک هزينه عتبات عاليات شدند.

 حجت الاسلام قجر اضافه کرد:51 نفر از کارمنداني که موفق به کسب 70 تا 89 امتياز   شدند که پس از قرعه کشي 19 نفر از آنان به مشهد مقدس اعزام مي شوند،همچنين 21 نفر از رابطين نماز به مشهد مقدس اعزام مي شوند.

وي با اشاره برگزاري جشنواره مسابقه عکس نماز ويژه کودکان کارمندان شهرداري قزوين، گفت: 61 نفر در اين مسابقه شرکت کرده بودند که به تمامي شرکت کنندگان هدايايي اهدا مي شود.

گفتني است،در اين مراسم حجت الاسلام کاظمي،کارشناس مرکز تخصصي نماز به شيوه هاي صحيح تربيت کودکان بر اساس آموزه هاي ديني و اهميت نماز پرداخت و از فعالين نماز تقدير شد.

 

تصاویر مرتبط