سه‌شنبه ۱۳۹۵/۱۲/۱۷

نصرتي، شهردار قزوين:

داشتن ارق ملي و محلي دکتر صالحي، رئيس سازمان انرژي اتمي ايران بسيار ارزشمند است

مسعود نصرتي، شهردار قزوين گفت: يکي از ويژگي‌هاي مهم دکتر صالحي، رئيس سازمان انرژي اتمي ايران داشتن ارق ملي و محلي است که اين ويژگي بسيار ارزشمند مي‌باشد.

به گزارش اداره روابط عمومي و امور بين الملل شهرداري قزوين؛ نصرتي در آئين نکوداشت استاد فرزانه دکتر علي اکبر صالحي رئيس سازمان انرژي اتمي ايران افزود: پرداختن به جايگاه ارزشمند دکتر صالحي براي همه در اين جمع مهيا نيست و شخصيت دکتر صالحي فراتر از مطالبي که در کتابي که امروز رونمايي مي شود و حتي صحبت هاي که در اين نکوداشت در چند دقيقه گفته شد، است تا بتوانيم قدرشناس اين شخصيت جهاني باشيم.

وي به زحمت‌ها و تلاش‌هاي دکتر صالحي در قزوين اشاره کرد و گفت: دکتر صالحي در قزوين موسس همه دانشگاه هاي اصلي بوده است و همچنين با حمايت‌هاي ايشان نمايندگي وزارت خارجه در قزوين تاسيس شد.

نصرتي اضافه کرد: همچنين راه‌اندازي چشمه نور يکي از بنيادي‌ترين اقداماتي است که به همت دکتر صالحي در قزوين اجرايي شده است.

وي با بيان اينکه دکتر صالحي اقدامات ملي بسياري در کشور و قزوين انجام داده است،افزود: يکي از ويژگي هاي مهم دکتر صالحي داشتن ارق ملي و محلي ايشان است و کساني هستند که وقتي در جايگاه ملي قرار مي‌گيرند فراموش مي‌کنند که به کجا تعلق داشتند.

شهردار قزوين گفت: تمام اقدامات دکتر صالحي به اين نکته اساسي اشاره دارد که ايشان داراي ارق محلي و ملي است و بسياري از افراد راه وي را ادامه مي دهند و وي را الگوي خود قرار داده‌اند.

وي بيان کرد: قزوين مهد خوشنويسي است و براي اينکه عنوان پايتخت خوشنويسي قزوين حفظ شود براي هر يک از شخصيت هاي ملي و براي معرفي قزوين يک تابلو خوشنويسي براي نصب در محل دفتر کار آنها هديه داده مي‌شود.

نصرتي ادامه داد: براي دکتر صالحي تابلو خوشنويسي تهيه شده است و براي تهيه آن بسيار فکر کردم که چه متني براي اين استاد برجسته آماده شود که به هيچ کلمه اي جزء عبارت صالح فرزانه نرسيدم.

وي با بيان اينکه براي دکتر صالحي هر چيزي بنويسيم  کوتاهي کرديم، گفت: ما نبايد از شخصيت هاي مرکزي غافل شويم و بايد راه شخصيت هاي ملي را با اقتدار ادامه دهيم.

نصرتي عنوان کرد: حجت الاسلام  سيد محمدحسن ابوترابي نيز از شخصيت‌هاي ملي است که ايشان هم علي رغم نگاه ملي به عرصه هاي محلي ورود پيدا کرده است و ويژگي ارق ملي و محلي را نيز دارد.

 دکتر صالحي، رئيس سازمان انرژي اتمي کشور در اين آئين گفت: زبان من ناتوان از بيان تشکر و قدرداني از شما بزرگواران است که مرا شرمنده وجدان خودم کرديد.

صالحي بيان کرد: از بزرگواران استان قزوين کمال تشکر را دارم و اميدوارم بتوانم شايسته اين سخنان شما دوستان باشم.

وي تصريح کرد: برادر عزيزم دکتر جواد صالحي من رو شرمنده خودشان کردند و قطعا بنده شايسته اين تعريفات نيستم، از دکتر موسي خاني و شهردار محترم قزوين نيز متشکرم.

گفتني است؛ اين مراسم با حضور حجت الاسلام ابوترابي عضو هيئت عالي حل اختلاف قوا و رئيس هيئت امناي موزه تاريخ تمدن جهان اسلام، دکتر صالحي رئيس انرژي اتمي ايران، داوود محمدي نماينده مردم قزوين در مجلس، استاندار قزوين، شهردار قزوين و ساير مسوولان کشوري و استاني برگزار شد. 

در پايان اين آئين از کتاب زندگي نامه دکتر صالحي با عنوان «صالح فرزانه» رونمايي شد و شهردار قزوين يک تابلو خوشنويسي نفيس را به دکتر صالحي هديه داد.

پايان پيام

 

تصاویر مرتبط