یکشنبه ۱۳۹۵/۱۲/۱۵

وزيري نژاد؛مديرعامل سازمان فرهنگي ورزشي شهرداري قزوين:

ششمين جشنواره ملي بازي و اسباب بازي فروردين 96 در قزوين برگزار مي شود

سعيدوزيري نژاد،مديرعامل سازمان فرهنگي شهرداري قزوين از برگزاري ششمين جشنواره ملي و بين المللي بازي و اسباب بازي کودکان ديروز و امروز از دوم تا دهم فروردين 96در مجموعه فرهنگي تاريخي سعدالسلطنه قزوين خبر داد.

به گزارش روابط عمومي سازمان فرهنگي ورزشي شهرداري قزوين؛سعيد وزيري نژاد در نشست خبري که در سالن اجتماعات قائم برگزار شد،افزود: جشنواره اسباب بازي در  5 دوره است که در قزوين برگزار مي شود و مخاطبان خوبي داشته است و نظرسنجي ها هم حکايت از ابراز علاقه مردم و خانواده ها به اين برنامه دارد که اين امر ما را مصمم مي کند تا اين جشنواره را سالانه برگزار کنيم.

وي اظهار کرد: امسال در جشنواره بازي و اسباب بازي کودکان ديروز و امروز اسباب بازي هاي 31 استان کشور در بخش داخلي و در حوزه بين الملل نيز عروسک و اسباب بازي 30 کشور دنيا عرضه خواهد شد.

وزيري نژاد يادآورشد: اين رويداد در کنار جشنواره سوغات و صنايع دستي استان مي تواند يک مجموعه ارزشمند را براي گردشگران مهيا کند تا اوقات خوشي در ايام نوروز سپري کنند.

برپايي 90 غرفه آموزشي، فرهنگي، فروشگاهي و بازي

اين مسئول افزود:همچنين 90 غرفه آموزشي، فرهنگي، فروشگاهي، بازي و سرگرمي در ششمين جشنواره ملي و بين المللي بازي و اسباب بازي کودکان ديروز و امروز پيش بيني شده است.

مديرعامل سازمان فرهنگي ورزشي شهرداري قزوين بيان کرد: برپايي غرفه کارگاهي آموزش ساخت عروسک،کارگاه سفال، قصه گويي،خلاقيت،شهرگشت،نقاشي کودکان و سلامت از ديگر برنامه هاي اين جشنواره است.

وزيري نژاد افزود:در حوزه بازي هاي بومي و محلي استان هاي لرستان، گيلان، زنجان، ايلام و گلستان به ارائه بازي هاي محلي و بومي خود مي پردازند و همچنين در کنار اين ها،گروه بازي هاي بومي و محلي استان هم در 10 روز برگزاري جشنواره فعال است و 50 بازي را آموزش داده و معرفي خواهند کرد.

اين مسئول اظهار کرد:اين بازي ها به صورت کتاب وکتابچه نيز چاپ و منتشر خواهد شد و با فعال کردن گروه بازي هاي بومي و محلي استان در هر روز 5 بازي و جمعا 50 بازي محلي ارائه مي شود.

اجراي 50 جنگ شاد با حضور هنرمندان ملي و استاني

وي خاطرنشان کرد:در بخش جنگ هاي شاد و بانشاط نيز 50 برنامه جنگ و برنامه صحنه اي پيش بيني شده که نمايش هاي استاني و کشوري، از سوي هنرمندان شاخص در قالب نمايش هاي آموزش شهروندي اجرا مي شود.

مديرعامل سازمان فرهنگي ورزشي شهرداري قزوين يادآورشد:محور نمايش ها با موضوع ترافيک، پسماند، نظافت شهري، روفت و روب شهري، ايمن سازي جامعه، رفتار با والدين، اخلاق در خانواده، به عنوان محور نمايش ها لحاظ شده است.

وزيري نژاد با بيان اينکه در اين جشنواره به بازي هاي سالم عصر جديد نيز پرداخته شده است،ادامه داد: در اين راستا بازي هايي از قبيل واقعيت مجازي،عينک سه بعدي،دوچرخه برقي و رباتيک پيش بيني شده اند.

وي اضافه کرد:تلاش کرده ايم در اين جشنواره از ظرفيت تئاتر براي آموزش مسائل شهروندي در حوزه هاي ترافيک،پسماند،نظافت،بهداشت،حسن خلق و رابطه والدين با کودکان بهره برداري کنيم.

وزيري نژاد با بيان اينکه در اين جشنواره همچنين گروه هاي خيمه شب بازي،عروسک استاني خان بابا،عروسک هاي غول پيکر مربوط به استان مرکزي و عروسک هاي شکرستان براي اولين بار در کنار سفره هفت سين به نمايش گذاشته مي شوند.

وي اظهار کرد:اجراي راديو نمايشگاه،حضور گروه فيتيله و خاله نرگس از ديگر برنامه هاي پيش بيني شده در جشنواره امسال است.

اين مسئول تصريح کرد: برپايي 25 غرفه نمايشگاهي در محوطه شترخان و غرفه هاي آموزشي براي خانواده ها، آموزش کودکان، برنامه هاي نورافشاني هم در اين جشنواره تدارک ديده شده است.

وزيري نژاد با بيان اينکه اين جشنواره با دربرگيري 2 هکتار وسعت به عنوان بزرگترين جشنواره نوروزي کشور محسوب مي شود، افزود:از سفيران کشورهاي مقيم تهران به همراه خانواده هاي آنان،مسئولان و مديران کشوري و استاني دعوت شده است تا از اين جشنواره و شهرتاريخي و زيباي قزوين در ايام عيد نوروز بازديد کنند.

وي خاطرنشان کرد:تيزر و پوستر اين جشنواره نيز طراحي و تهيه شده و به دست برگزار کنندگان تورهاي گردشگري و آژانس هاي مسافرتي رسيده و همچنين 50 تابلو در مسيرهاي منتهي به شهر قزوين به موضوع جذب گردشگر اختصاص يافته تا از مسافران براي بازديد از قزوين و اين جشنواره دعوت شود.

وزيري نژاد اظهار کرد: از فرصت جمعيت 10 ميليون نفري در تهران و استان البرز بايد استفاده کنيم که امسال با دستور شهردار50 بيلبرد در اتوبان ها، شهرهاي تهران، البرز، کرج اختصاص داده شده است.

وي اضافه کرد:از همه ابزارهاي تبليغي استفاده مي کنيم تا جشنواره امسال به خوبي برگزار شود و قزوين را به عنوان مقصد گردشگري تبديل کنيم که در اين مسير با معرفي خيابان سپه، سعدالسلطنه، چهل ستون، چهار انبياء و امامزاده حسين(ع) و موزه تاريخي دکتر صالحي با اشياء نفيس براي اولين بار تلاش مي کنيم تا قزوين به مقصد گردشگري تبديل شود.

وي گفت: از ظرفيت شبکه ملي نيز براي تبليغ استفاده خواهيم کرد و صدا و سيماي استان، رسانه هاي محلي، راديو شهر از ظرفيت هاي بسيار ارزشمندي است که در جشنواره مورد استفاده قرار خواهيم داد.

برگزاري دومين جشنواره ملي عکس قزوين

وزيري نژاد بيان کرد: دومين جشنواره ملي عکس قزوين در کنار جشنواره اسباب بازي برگزار خواهد شد که تاکنون 440 عکاس از 23 استان جهت شرکت در اين جشنواره ثبت نام کرده اند که از60 عکاس شاخص استان و کشور دعوت خواهد شد تا در روزهاي 6، 7 و هشتم فروردين ميهمان استان باشند و در سه بخش عکاسي قزوين امروز، قزوين ديروز، جشنواره بازي و اسباب بازي به خلق آثار هنري مي پردازند.

وي بيان کرد:آثار عکاسان در يک کتاب نفيس چاپ و در سطح منتشر خواهد شد.

راه اندازي سايت مجازي اسباب بازي هاي قديمي

مديرعامل سازمان فرهنگي ورزشي شهرداري قزوين اظهارداشت: راه اندازي سايت مجازي اسباب بازي هاي قديمي از ديگر برنامه هاي پيش بيني شده است که براي علاقمنداني که مايل به ارائه اسباب بازي هاي خود هستند پس از تاييد در اين جشنواره مي توانيم با ثبت مشخصات کامل صاحب اسباب بازي آن را در موزه نگهداري کنيم.

وزيري نژاد اظهارداشت:2 قطعه ويدئو کليپ توسط هنرمندان برجسته کشور شهداد روحاني و استاد عليرضا قرباني در دو قطعه موسيقي 5 دقيقه اي در دست ساخت است که بر روي آن تصاوير ديدني هاي قزوين قرار خواهد گرفت.

وي بيان کرد: يک کار ديگر در اين عرصه تهيه کليپ هاي يک دقيقه اي با عنوان هفت اثر و هفت هنرمند که در آن هفت بناي تاريخي معرفي خواهد شد.

مديرعامل سازمان فرهنگي ورزشي شهرداري قزوين تصريح کرد: همچنين با استفاده از شخصيتهاي برجسته هنري کشور از جمله استادمشايخي، پرويز پرستويي، جعفر دهقان و داريوش ارجمند بناهاي تاريخي استان را معرفي خواهيم کرد.

وزيري نژاد از رسانه ها مجازي و مطبوعات خواست تا مجموعه مديريت شهري قزوين را جهت  معرفي کهن شهر تاريخي قزوين به گردشگران داخلي و خارجي ياري کنند، تحقق اين مهم نيازمند فرهنگ سازي و آموزش است.

وي اضافه کرد: تامين پارکينگ براي مسافران نوروزي از مهمترين چالش هاست که بدليل ظرفيت محدود در محل برگزاري جشنواره نمي توان به همه نيازها پاسخ داد و در اين راستا در خيابان عبيدزاکان در محدوده حمام قجر يک هزار مترمربع زمين براي توقف 500 دستگاه در روز پيش بيني شده است که مي تواند کمک مسافران باشد.

وي بيان کرد: با آسيب شناسي جشنواره هاي گذشته ضمن بررسي نقاط ضعف و قوت جشنواره هاي قبلي تلاش مي کنيم امسال شرايط بهتري را براي جشنواره ايجاد کنيم تا خاظرات خوشي در ايام نوروز براي گردشگران فراهم شود.

وزيري نژاد گفت: 90 درصد برنامه هاي جشنواره بازي و اسباب بازي با استفاده از نيروهاي بومي و محلي مديريت و اجرا مي شود و با اين کار زمينه اشتغال براي هنرمندان استاني نيز فراهم خواهد شد.

 

تصاویر مرتبط