دوشنبه ۱۳۹۵/۱۲/۰۲

خزائلي، معاون شهردار و رئيس کارگروه گردشگري شهرداري قزوين:

راهنمايان گردشگري پيشگامان صنعت توريسم هستند

عليرضا خزائلي، معاون برنامه ريزي و توسعه و رئيس کارگروه گردشگري شهرداري قزوين روز 21 فوريه برابر با دوم اسفند‌ماه 1395 مصادف با روز جهاني راهنمايان گردشگري را به فعالان صنعت گردشگري تبريک گفت.

به گزارش روابط‌عمومي معاونت برنامه‌ريزي و توسعه شهرداري قزوين، خزائلي گفت: راهنمايان گردشگري به عنوان بازوان پرتوان صنعت نوپاي گردشگري و مبلغان فرهنگي جوامع، نقشي مؤثر در راهبري تورهاي گردشگري و جلب رضايت گردشگران برعهده دارند.

رئيس کارگروه گردشگري شهرداري قزوين افزود: حضور پر‌رنگ راهنمايان گردشگري در مديريت تورهاي داخلي و خارجي، علاوه بر معرفي ظرفيت‌ها و جاذبه‌هاي گردشگري، موجب رونق مشاغل جاذب سفر و نيز تثبيت اين حرفه فرهنگي به عنوان شغل در جامعه شده است.

خزائلي ضمن تبريک به مناسبت روز جهاني راهنمايان گردشگري تصريح کرد: استان قزوين از نظر تعداد آثار تاريخي، رتبه نخست کشور را دارد و بهره‌برداري از اين جايگاه بدون تلاش و کوشش مشاغل جاذب سفر نظير: هتل‌داران، دفاتر خدمات مسافرتي و راهنمايان گردشگري ميسر نخواهد بود.

اين مقام مسئول با اشاره به ميزباني شهرداري قزوين از 141 راهنماي گردشگري از 21 کشور جهان در بهمن‌ماه سالجاري در مجموعه تاريخي سعدالسلطنه قزوين تأکيد کرد: بدون شک حضور راهنمايان گردشگري در قزوين و آشنايي با ظرفيت‌هاي گردشگري و اماکن تاريخي اين شهر موجب معرفي قزوين در ابعاد جهاني خواهد شد که اميدواريم اين حضور زمينه ساز افزايش تورهاي گردشگري ورودي از کشورهاي مختلف جهان به شهر فرهنگي و تاريخي قزوين باشد.

معاون برنامه‌ريزي و توسعه شهرداري قزوين خاطر‌نشان کرد: بي‌شک راهنمايان گردشگري از پيشگامان اصلي توسعه صنعت گردشگري بوده و تأثيرات قابل توجهي را بر رشد اين صنعت بالنده و پيشرو داشته و خواهند داشت.

در پايان اين پيام رئيس کارگروه گردشگري شهرداري قزوين از تلاش و کوشش تمامي راهنمايان و فعالان حوزه گردشگري استان قزوين تشکر و قدرداني کرد.

پايان پيام

 

تصاویر مرتبط