یکشنبه ۱۳۹۵/۱۱/۲۴

با هدف مقابله با مشکلات برف و يخبندان؛

جلسه ستاد بحران شهرداري قزوين تشکيل شد

جلسه ستاد بحران شهرداري قزوين با هدف مقابله با مشکلات برف و يخبندان تشکيل شد.‏

 

به گزارش اداره روابط عمومي و امور بين‌الملل شهرداري قزوين؛ سيدمهدي کاظمي، سرپرست معاونت خدمات شهري شهرداري قزوين در اين جلسه گفت: با توجه به برنامه ريزي هاي صورت گرفته در قبل، شهرداري توانست به نحو مطلوبي تا کنون عمل کند اما بايد براي مقابله با مشکلات احتمالي آمادگي لازم توسط تمام سازمان هاي شهرداري قزوين وجود داشته باشد.

کاظمي با اشاره به آمادگي نيروهاي شهرداري به منظور رويارويي با مشکلات فصل زمستان عنوان کرد: تا کنون و با توجه به بارش برف اقدامات مطلوبي براي جلوگيري و عدم اختلال در زندگي شهروندان توسط سازمان هاي وابسته خدمات شهري در بخش هاي مختلف صورت گرفته است.

وي افزود: به کارگيري ماشين‌آلات و تجهيزات سازمان پسماند، حضورنيروهاي نظارتي و کارگري، آماده باش ماشين آلات سازمان عمران و بهره برداري و تجهيز انبار ايستگاه هاي 6گانه خدمات شهري با ادوات کاري موردنياز از جمله اقدامات شهرداري قزوين بوده است.

سرپرست معاونت خدمات شهري شهرداري قزوين اظهار کرد: : برنامه شن پاشي سنتي و مکانيزه در مسيرهاي سطح شهر به ترتيب اولويت انجام شده است و تا زمان پايان بارش برف اين عمليات به مرور انجام خواهد شد تا مشکلي براي تردد شهروندان به وجود نيايد.

کاظمي با بيان اينکه از قبل جعبه‌هاي شن مخصوص يخ زدايي و کيسه هاي مخصوص آن در مسيرهاي ورودي شهر و دور ميادين روي تقاطع غيرهمسان چيده شده بود، گفت: بيش از 20هزار پلاستيک شن مخصوص يخ زدايي و 10هزار گوني شن براي مواقع بحراني آماده شده است که در صورت نياز از آنها استفاده خواهد شد.

وي تصريح کرد: در راستاي مراقبت از درختان و فضاي سبز در هنگام بارش برف، سازمان پارک ها و فضاي سبز شهرداري اقدامات لازم را به منظور تکاندن شاخه هاي درختان در معابر و بوستان هاي شهري و کاهش آسيب پذيري درختان انجام داده است و اين عمليات را همچنان در دستور کار خود دارد.

سرپرست معاونت خدمات شهري شهرداري قزوين در پايان يادآورشد: شهروندان مي توانند در صورت بروز هرگونه مشکلات احتمالي با شماره تلفن هاي 33244759 معاونت خدمات شهري، 33242477 سازمان مديريت پسماند تماس بگيرند و از طريق سامانه 137 اقدام کنند.

پايان پيام

 

تصاویر مرتبط