دوشنبه ۱۳۹۵/۱۰/۲۷

نصرتي، شهردار قزوين:

نسبت به ظرفيت‌هاي شهر قزوين غفلت شده است

مسعود نصرتي، شهردار قزوين گفت: با وجود ظرفيت‌هاي متنوع موجود در شهر قزوين، نسبت به اين ظرفيت‌ها غفلت شده است.

به گزارش اداره روابط عمومي و امور بين الملل شهردراي قزوين؛ مسعود نصرتي، شهردار قزوين در ديدار با سيد سعيد شاهرخي، معاون سياسي و امنيتي استاندار قزوين که با حضور جمعي از مديران ارشد شهرداري قزوين در سالن جلسات حوزه معاونت سياسي و امنيتي برگزار شد، افزود: وضعيت شهرداري‌ها به لحاظ مالي تقريباً برابر است، درعين‌حال تفاوت‌هايي وجود دارد که برخي شهرداري‌ها براي اجراي پروژه‌هاي بزرگ شهري فقط از بودجه دولتي استفاده مي‌کنند.

نصرتي عنوان کرد: البته شهرداري قزوين با وجود اينکه بسياري از شهرداري‌ها تنها به دنبال حفظ و نگهداري از تأسيسات شهري هستند، با جلب سرمايه‌گذاران مختلف، پروژه‌هاي مهمي را براي توسعه شهر به اجرا درآورده است

وي ادامه داد: اکنون احداث دو تقاطع غيرهم‌سطح در حال نهايي شدن است و احداث يک هتل نيز در تقاطع وليعصر(عج) به‌زودي تعيين تکليف و به يک سرمايه‌گذار سپرده مي‌شود.

شهردار قزوين اعلام کرد: جمعيت شهر قزوين با احتساب نواحي منفصل شهري حدود 430 هزار نفر و بودجه نقدي شهرداري نيز 500 ميليارد تومان است.

نصرتي با اشاره به اقدامات شهرداري قزوين در حوزه مرمت آثار ميراثي به مرمت احياي سعدالسلطنه و برخي تک بناهاي تاريخي اشاره کرد و افزود: استان قزوين داراي سايت 110 هکتاري مرکز دفن زباله و لندفيل است و مرکز کنترل ترافيک مجهزي نيز در شهرداري وجود دارد.

وي اظهار کرد: بوستان ملي باراجين امسال با اختصاص 20 ميليارد تومان مصوبه توسعه مي‌يابد.

شهرداري قزوين اضافه کرد: دبيرخانه مجمع جهاني شهرهاي اسلامي و مجمع جهاني شهرهاي راه ابريشم به‌عنوان دو ظرفيت مهم براي گردشگري در شهر قزوين است و هرساله شهرداري متولي برگزاري برنامه‌هاي بزرگ فرهنگي در شهر است.

نصرتي گفت: معتقدم نسبت به ظرفيت‌هاي شهر قزوين غفلت شده است و با توجه به اين‌همه آثار طبيعي و تاريخي در جايگاه خودش قرار ندارد و مديريت شهري قزوين در حوزه اختصاصي خود اقدامات مهمي براي توسعه شهر صورت داده است ولي بايد تلاش‌هاي بيشتري و هماهنگ‌تري صورت گيرد.

وي تصريح کرد: با شعار مديريت متحد شهري، نگذاشتيم شهرداري سياسي عمل کند و به دنبال حل مشکلات براي رفاه بيشتر شهروندان هستيم.

پايان پيام/

 

 

تصاویر مرتبط