چهارشنبه ۱۳۹۵/۱۰/۰۸

اشدري، رئيس کمسيون فرهنگي شوراي شهر قزوين:

هنر ابزاري کارآمد براي تبيين و ترويج فرهنگ عاشورايي است

اشدري؛ رئيس کمسيون فرهنگي شوراي شهر قزوين گفت: هنر ابزاري مناسب و کارآمد براي تبيين و ترويج فرهنگ عاشورايي است.

به گزارش روابط عمومي سازمان فرهنگي ورزشي شهرداري قزوين؛فاطمه اشدري در مراسم تقدير از عوامل اجرايي نمايش «رداي سرخ خورشيد» که در شوراي شهر قزوين برگزار شد در خصوص ميزان تاثيرگذاري اين اثر افزود: پيوند امور ديني و هنر، پيوندي مقدس است که مي تواند زمينه اثرگذاري بيشتري در راستاي اعتلاي معنوي و اخلاقي جامعه را فراهم کند.

اشدري با تاکيد بر اين نکته که هنرمندان بايد با زبان هنر از حريم دين اسلام و ارزش هاي انقلاب اسلامي پاسداري کنند،افزود:گروه هنري «رستان هنر» قدم هاي خوبي در اين راستاي انتقال مفاهيم ديني و فرهنگ ناب عاشورايي به مردم به ويژه نسل جوان برداشته است.

وي افزايش معرفت عاشورايي را از جمله دستاوردهاي اثر هنري «رداي سرخ خورشيد» ذکر کرد و گفت:کلاس درس اباعبدالله الحسين (ع) داراي درجات مختلفي است،ما هنوز عظمت قيام نهضت عاشورا را به خوبي درک نکرده ايم و همچنان نيازمند افزايش معرفت حسيني هستيم، به طور قطع اجراي چنين نمايش هايي در کسب و افزايش معرفت حسيني ما نقش بسزايي دارد که اميدواريم روند توليد چنين آثار مستمر باشد.

رئيس کمسيون فرهنگي شوراي شهر قزوين در مخاطب به عوامل اجرايي رداي سرخ خورشيد،افزود: هنر سرمايه الهي است که خداوند متعال در وجود شما نهفته است، بايد قدردان اين نعمت الهي باشيد و از ابزار هنر به نحو مطلوبي جهت ارتقاي سطح شعور ديني جامعه بهره برداري کنيد.

اشدري با بيان اين مطلب که هنر در ميان جامعه مظلوم واقع شده است،گفت: لذا مي طلبد مجموعه مديريت شهري و ساير دستگاه هاي اجرايي متولي شرايط و امکانات مساعدي را فراهم کنند تا هنرمندان بتوانند هنر خود را عرضه کنند.

وي همچنين خواستار افزايش سالن هاي تئاتر در سطح شهر قزوين شد و گفت: تحقق اين مهم نيازمند همکاري دستگاه هاي اجرايي متولي است.

پايان پيام

 

تصاویر مرتبط