یکشنبه ۱۳۸۹/۰۷/۱۸

مدير عامل سازمان اتوبو سراني شهرداري قزوين؛

كارت بليط در اتوبوس هاي قزوين

 

به گزارش اداره روابط عمومي شهرداري قزوين، جواد صباغان مدير عامل سازمان اتوبوس راني قزوين و حومه شهرداري با اعلام اين خبر گفت: قرار بود اين مصوبه از 20شهريور ماه سال جاري اجرايي شود اما به دليل عدم آمادگي شهروندان ، با تاخير مواجه شد و هم اكنون زمينه هاي استفاده از اين كارت در حال فراهم شدن است.
وي بيان كرد: طبق مصوبه هيئت مديره براي تشويق كاربران اتوبوس هاي درون شهري 25درصد يارانه در هنگام شارژ يا خريد كارت بليط پرداخت خواهد شد؛ به طور مثال در هنگام شارژ كارت بليط به ميزان هزار تومان، مبلغ 1250 تومان كارت شارژ مي شود.
صباغان از والدين و معلمان خواست تا فرزندان و دانش آموزان را براي استفاده از اين كارت تشويق كنند.
وي تصريح كرد: هم اكنون كليه دستگاه هاي اتوبوس مجهز به دستگاه كارت خوان هستند و خدمات شارژ و فروش كارت در تمام پايانه ها ي اين سازمان ارائه مي شود.
وي با اشاره به ممانعت رانندگان در استفاده از كارت بليط ها و خراب جلوه دادن كارت خوان ها ياد آور شد: در گذشته تفاوت قيمت بين استفاده از كارت بليط و مبلغ نقدي باعث شده بود برخي از رانندگان از اجراي اين طرح ممانعت كنند كه هم اكنون اين مشكل برطرف شده و اين تفاوت قيمت حذف گرديده و شهرداري به شهروندان در هنگام شارژ يا خريد كارت يارانه پرداخت مي كند.
صباغان گفت: در حال حاضر از طريق مطبوعات، صدا و سيما و بنرهاي تبليغاتي اطلاع رساني لازم در اين زمينه صورت مي گيرد تا شهروندان هرچه زودتر ما را در اجراي اين طرح ياري كنند.
وي از خريد 20دستگاه شارژ كن كارت بليط و نصب آن در مراكز پر تردد خبر داد و بيان كرد: اين اقدام در راستاي افزايش رفاه حال شهروندان جهت استفاده از كارت بليط انجام خواهد شد.
صباغان به شهروندان توصيه كرد: اگر در هنگام استفاده از كارت بليط بعد از شارژ يا خريد آن با مشكل مواجه شدند به واحد انفورماتيك اين سازمان در چهار راه ولي عصر(عج) مراجعه كنند و همچنين در هنگام شارژ يا خريد كارت بليط پرينت آن را دريافت و نگه داري نمايند.
پايان پيام

 

تصاویر مرتبط